73-тя весна великої Перемоги…

Немає коментарів 83 Переглядів

Світлими й радісними мали бути урочистості з нагоди відзначення Дня пам’яті й примирення та Дня Перемоги, що пройшли на Малинщині минулої середи. Проте переважав смуток. Зовсім мало лишилося ветеранів: у Малині — 19, у районі — лише десятеро. До того ж більшість із них зустрічала 73-тю весну великої Перемоги у ліжку. Вік і підступні хвороби забирають від нас людей, котрі на фронті і в тилу виборювали мир на землі, кували велику Перемогу. Болить і те, що у далекому 1945-му ми перемогли фашизм, проте й досі на українській землі проливається кров, війна на сході держави щодня забирає кращих синів та доньок.
Україна ніколи не забуде своїх героїв. Ні тих, хто захищав Батьківщину на фронтах Другої світової, ні теперішніх захисників рідної землі, завдяки яким маємо світле й мирне небо над головою. Таку думку під час промови висловив малинський міський голова Олексій Шостак. Дев’яте Травня назавжди залишиться найдорожчим святом кожного покоління, адже не даремно цей світлий день зібрав біля меморіалу героям Малинського підпілля багато школярів. Вони мають знати історію, аби воєнне жахіття не повторилося у майбутньому. Так вважає і голова Малинської райдержадміністрації Дмитрій Кисельчук, який нагадав про нелегкий шлях до Перемоги та ціну, яку довелося заплатити за неї.
Загиблих у часи Другої світової війни вшанували хвилиною мовчання. До підніжжя меморіалу лягли квіти від керівників району і міста, численних делегацій підприємств, організацій та установ, учнів міських шкіл. Десятки малинчан поклали букети до могил підпільників, обеліска афганцям та пам’ятника Героям Небесної Сотні.
***
Лягли квіти і до обелісків та могил захисників Віт­чизни й у селищах та селах району, зокрема у Любовичах, де нині проживає два ветерани — Софія Дорофіївна Остапенко та Петро Іванович Тимошенко.
У селі відбувся мітинг-реквієм, учасникам бойових дій вручили грошову допомогу.
Урочистості пройшли й у Ялцівці. У селі, до речі, за благодійні кошти депутата облради Сергія Диняка реконструювали обеліск, виклали навколо нього тротуарною плиткою.
Цього дня сивочолі фронтовики міста й району згадували дні війни, не без жалю говорили, державні чиновники дедалі рідше переймаються проблемами ветеранів, слабшає турбота про колишніх солдатів. Ветерани прощалися зі сльозами на очах, бо, хтозна, чи зберуться вони ще колись…

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.