Або вибори, або «кулявлоба»?

Немає коментарів 129 Переглядів
Голова Коростенської
РДА Сергій Дмитрук отримав догану від Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка.

Про догани 34 керівникам районних державних адміністрацій через невиплату заборгованості по заробітних платах працівникам бюджетної сфери заявив Арсеній Яценюк на засіданні уряду 16 вересня, інформує прес-служба секретаріату КМУ.
«У місцевих бюджетах є гроші. Якщо немає в районному бюджеті, то є в обласному. Чому додаткові доходи у вигляді 40 відсотків — це мільярди гривень, які отримали місцеві бюджети за останні дев’ять місяців, не перерозподіляються між тими районами, які потребують допомоги, і заборгованості не гасяться?» — підкреслив Арсеній Яценюк. Він повідомив, що загальний обсяг заборгованості зараз становить 53,4 мільйона гривень. Яценюк зазначив, що це — невелика цифра, але справа не в цифрі, а у ставленні до людей.
Згодом на Урядовому порталі було опубліковано розпорядження з прізвищами голів РДА, які отримали догану. Серед них лише один з Житомирської області — Сергій Дмитрук. Яценюк також звернувся до деяких міських голів Житомирської та інших областей: «По відношенню до міських голів уряд не може вживати заходи дисциплінарного стягнення. Але тут вже виборці вживають «заходів дисциплінарного стягнення» і перед виборами кожному дадуть оцінку».
Водночас Арсеній Яценюк повідомив, що уряд готовий допомагати дотаційним районам, які не мають бізнесу і є депресивними. Для цього в бюджеті передбачається два мільярди гривень. Яценюк повідомив, що безпосередньо дотацію з Державного бюджету отримають до 30 міст і до 400 районів. Перший транш буде виділений у розмірі одного мільярда гривень.
Глава уряду звернувся до цих регіонів: «У вас «в тіні» земля, нерухомість, бізнес. У вас є всі можливості, щоб збільшити доходи і перерозподілити частину цих доходів безпосередньо людям, працівникам бюджетної сфери».
Дійсно, Яценюк правий про «у вас все в тіні» — місцева влада б’є себе у груди щодо легалізації робочих місць, але десятки нелегальних пилорам з чужими власниками працювали і працюють собі на кишеню, може ще комусь… Прості малинчани там отримують лише копійки та травми…
Дійсно, Арсенію Петровичу, справа у ставленні до людей. Якщо уряд, правда, вважає нас людьми. А чи вважає? Нагадаю малинчанам: у районному бюджеті на виплату освітянам Малинського району до кінця року не вистачає майже 4 мільйони гривень, враховуючи зарплату з індексацією. У міському бюджеті на зарплату бюджетникам не вистачає 8,9 мільйона гривень. А борг перед працівниками колишніх «неактивних» комунальних підприємств міста — майже мільйон гривень. Коли ж місто і район отримають згадані вище «супертранші»? У переддень виборів? Нас уже «купуватимуть» не за гречку, а за свою ж, зароблену зарплату?

Тетяна СОРОКА.

Розміщено в : Влада, Новини України
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.