Аби не гірше…

Немає коментарів 108 Переглядів

Напередодні зими у Горинській сільраді питання номер один — забезпечити безкоштовним паливом одиноких літніх людей та багатодітні родини. Відтак останніми тижнями чи не щодня машини, завантажені обрізками дров, прямували у Гуту-Логанівську, Елівку, Соснівку, В’юнище, Ободівку, Горинь.
— Нині купити дві-три хури дров на зиму й привезти їх до хати не кожному по кишені, — говорить очільник громади Володимир Омельченко. — Щонайменше треба віддати за паливо та його доставку три тисячі гривень. Для пенсіонерів, які усе життя віддали роботі в колгоспі, але заробили копійки, це — непідйомна сума. Тож щороку по можливос­ті стараємося допомагати бідовим стареньким. Сьогодні вже можемо зітхнути з полегшенням, це питання закрили.
Однак відпочивати Володимиру Михайловичу та депутатам сільради не доводиться. Немало «дірок» у селах потребують латок. Але сільський бюджет не гумовий, на усі «треба» не вистачає грошей.
— Часто чую від знайомих, мовляв, Горинь завдяки сміттєзвалищу, куди, до речі, й досі возять сміття зі Львова, має непогані гроші, — продовжує сільський голова. — Лише киваю у відповідь, бо й справді маємо кошти, але віртуальні. Знаю, за одну машину, яка везе до нас львівські відходи, мали б платити вісімнадцять тисяч гривень. Таких машин зазвичай їде на полігон три-п’ять, відтак гроші мають бути чималими. Але у сільраду вони не надходять. Річ у тім, що договір про захоронення непотребу зі Львова підписаний між фірмою, що вивозить сміття, і Малинською міською радою. Горинська сільрада, так би мовити, тут ні до чого. Однак саме наші люди влітку щодня винюхують сморід із полігону. До речі, останнім часом чимало сельчан скаржиться на самопочуття, у багатьох лікарі виявили онконедуги. Але кому про це розповісти? Вже не вперше звертаємося в суд, хочемо законним способом довести, також маємо право заробляти на сміттєзвалищі. Однак багатомісячна судова тяганина поки що не дала конкретних результатів.
Якщо ж уявити, що гроші за львівський непотріб все ж таки осіли у сільському бюджеті, то й справді було б чим латати «дірки». На перспективу не завадило б подумати про будівництво дитячого садочка у Горині. Адже нині на території сільради проживає
16 дошкільнят.
— Також треба виділити субвенцію на підвіз вчителів та дітей до школи, — продовжує Володимир Омельченко. — Хотілося б хоч дещицю грошей виділяти з сільського бюджету на харчування учнів. Адже для більшості батьків платні гарячі обіди школярів — непосильне навантаження. Але поки що з цим доведеться почекати. Як, до слова, й із ремонтом доріг.
За словами Володимира Михайловича, територією сільради пролягає близько 10-ти кілометрів комунальних шляхів, що потребують ремонту. З них 4,6 кілометра — асфальтовані, на яких яма наздоганяє яму. Найбільше очільника громади турбує сипана дорога від Елівки до Гути-Логанівської. Хоча б раз на місяць її треба грейдерувати й підсипати. Бо коли вона перетвориться на пральну дошку, не проїде ні швидка, ні хлібовозка, ні шкільний автобус.
— Але де брати десятки тисяч? — риторично запитує Омельченко. — Ще одна проблема, яка не дає спокою, — дротовий зв’язок. Ні для кого не секрет, більшість населення будь-яких сіл — пенсіонери. Багатьом із них важко освоїти й розібратися з мобільним телефоном, тож стаціонарний апарат для них, немов рятувальний човен. Але як, приміром, викликати швидку, додзвонитися до сусідів чи родичів, коли раптом стало зле, а телефон мовчить? У Горині й до ворожки ходити не треба, усі знають: якщо пройшов дощ чи пронісся буревій, два тижні телефон не працюватиме.
— Ще одна біда, з якою щоразу йдуть у сільраду сельчани, — автобусне сполучення, — додає Володимир Михайлович. — Здавалося б, нам гріх скаржитися. Перевізник Олександр Столяр не підводить, двічі на тиждень автобус їде до райцентру. Але цього мало. Приміром, у п’ятницю студентові треба добратися у село, а їхати нічим — автобус цього дня не курсує. Така ж проблема і в неділю. З Горині можна вибратися лише пішки, а потім на трасі ловити попутку або чекати на житомирську маршрутку. Проте, як кажуть, аби не гірше.
Чи не занадто часто нині чуємо ці три слова?..

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.