Африканська чума свиней вже неподалік Малинщини

Немає коментарів 147 Переглядів

    

З початку року в Україні  зареєстровано 52 випадки захворювання свиней на африканську чуму, 40 відсотків із них сталися протягом серпня-вересня.

«Ситуація щодо африканської чуми свиней (АЧС) сьогодні надзвичайно складна, — зазначає керівник Управління Держпродспоживслужби в Малинському районі Надія Штиль. — Хвороба виявлена у 14-ти областях, проте загроза розповсюдження АЧС на інші території  цілком реальна. Вірус в основному переноситься внаслідок несанкціонованого перевезення інфікованих тварин та продукції свинарства, що не пройшла термообробку. До прикладу, у м’ясі інфікованих тварин вірус зберігається 155 днів, копченій шинці — до п’яти місяців. Крім того, вірус АЧС потрапляє у нову місцевість із зараженими кормами, а також інфікованими дикими тваринами».

На африканську чуму або хворобу Монтгомері хворіють тільки домашні та дикі свині.

— Хоча африканська чума свиней невиліковна, але запобігти їй можна, дотримуючись простих правил, — наголошує Н. Штиль. — Не допускайте сторонніх осіб у підсобне господарство, утримуйте свиней у «закритому» режимі, уникайте  контакту із дикими тваринами, постійно ведіть боротьбу з гризунами та кровососними комахами, не використовуйте для  годівлі свиней харчові відходи із місць громадського харчування, не купуйте живих свиней та продукцію свинарства у місцях стихійної торгівлі. При будь-яких ознаках погіршення здоров’я тварин обов’язково звертайтесь за консультацією до ветеринарів.

У випадку загибелі свиней категорично забороняється викидати або закопувати трупи на городах, у лісосмугах, інших земельних ділянках. У разі виявлення загиблих диких свиней, для недопущення розповсюдження інфекції, заборонено торкатися до них.

Терміново повідомляйте про всі випадки загибелі тварин державну ветеринарну службу району за телефоном: 5-15-53.

 

Розміщено в : Місцеві новини
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.