Алко-нарко бар в аптеці: “фуфирікі” та інше

Немає коментарів 307 Переглядів

Один із значущих джерел неврахованого алкоголю – це аптеки. За даними досліджень фармацевтичного ринку, з 2002 року і по теперішній день спиртовмісні медичні настоянки є лідерами за обсягами аптечних продажів.
Вони мають назву “фуфирікі”.

Зараз в аптеках вільно, тобто без будь-якого рецепту, продаються численні спиртовмісні настоянки. Головними їх споживачами є люди, які страждають на алкоголізм і в той же час обмежені в коштах.

Досить змішати вміст кількох таких пляшечок, скажімо, з лимонадом, і на виході замість заспокійливого препарату виходить міцний напій, який не поступається за своєю дією пляшці горілки. Тому на настоянки в аптеках завжди є попит. Серед найпопулярніших торгових марок – настоянка глоду, настоянка перцю стручкового, настоянка календули. Ці настоянки можна тільки умовно назвати препаратами, тому що ніде в світі ви їх не знайдете, тільки в пострадянських аптеках. Саме ця продукція сьогодні користується підвищеним попитом. У грошовому обсязі від загального обсягу фармацевтичного ринку ця продукція займає не більше одного відсотка. Тобто це досить дешеві товари.

1. Це дешевий спирт. Наприклад, 300 мілілітрів настоянки глоду, на 70% складається з звичайного спирту, обійдуться всього в вісім гривень. Тобто трав’яні настойки – це звичайний алкогольний сурогат. “Якщо перерахувати кількість алкоголю, що міститься в пляшці горілки (за мінімальною ціною) і спиртовмісні настоянки, то виходить, що купувати алкоголь сьогодні в аптеці дешевше, ніж в роздрібних магазинах.

2. Модні суміші. Просунуті алкоголіки змішують стимулюючі настоянки і заспокійливі, часто розводять газованою водою.

3. П’ють всі. Мурашиний спирт, наприклад, беруть одразу по кілька флаконів. Концентрація етанолу в ньому 70%. До речі, це засіб для зовнішнього застосування, а вживається всередину. В аптечному продажу широко популярні також настоянки глоду і перцю червоного стручкового.

4. Продають цілодобово. Продають настойки в аптеці цілодобово, без обмежень за віком.

Їх значний список містить кілька десятків найменувань – це всілякі настоянки: глоду, звіробою, пустирника, календули, півонії, прополісу, перцю, м’яти, валеріани, подорожника, лимонника, евкаліпта, женьшеню, елеутерококу і багатьох інших трав і їх композицій.

Розміщено в : Культура, Люди

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.