Безоплатну правову допомогу обмежили

Немає коментарів 35 Переглядів

Набрали чинності зміни до Закону України «Про безоплатну правову допомогу», відповідно до яких дещо обмежили надання українцям юридичної допомоги у судах. Про це повідомили у Малинському бюро правової допомоги.
Відтак вторинна допомога заявникам надаватиметься не більше шести разів протягом бюджетного року та не більше, ніж за шістьома дорученнями (наказами), виданими центрами БВПД, одночасно.
Також визначено категорію справ, представляти інтереси в яких, крім адвокатів, можуть працівники центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги. Це стосується спорів з трудових відносин; щодо захисту соціальних прав; виборів та референдумів; в інтересах малолітніх чи неповнолітніх та осіб, які визнані недієздатними чи дієздатність яких обмежена, та у малозначних спорах.
Також уточнено порядок заміни безоплатних адвокатів або працівників центрів з надання БВПД, від послуг котрих тепер можна відмовитися у випадку неналежного виконання ними умов договору, зміни підсудності провадження або справи, підслідності кримінального правопорушення та з окремих інших причин.
Водночас надання безоплатної вторинної правової допомоги припиняється якщо:
— заявник подав неправдиві відомості з метою віднесення до категорії осіб, які мають право на таку допомогу (у такому випадку особа має відшкодувати державі витрати). Або змінилися обставини, які дозволяли безоплатно отримувати послуги адвоката чи працівника БВПД;
— заявник має іншого захисника чи представника у справі;
— заявник використав усі національні засоби правового захисту;
— громадянин, який отримує без­оплатну допомогу, оголошений у розшук у кримінальному провадженні, визнаний безвісти зниклим або оголошений померлим.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.