Чому треба відмовитися від субсидій

Немає коментарів 51 Переглядів

Субсидії на оплату комунальних послуг необхідно замінити дешевими довгостроковими кредитами на енергозбереження. Це вигідно як для економіки України, так і для громадян, розповів Gazeta.ua директор економічних програм Українського інституту майбутнього Анатолій Амелін.
«Уряд продовжує використовувати соціалістичні методи — загравання з електоратом, подачки у вигляді субсидій. Україна одна з енерговитратних країн світу. Ми витрачаємо на опалення більше, ніж будь-яка інша країна в перерахунку на ВВП. Це — наслідок неефективного використання ресурсів. Коли підвищуємо ціну на газ і компенсуємо її субсидіями, то не стимулюємо енергозбереження. За великим рахунком, скільки споживали газу — стільки і споживаємо. Тому є потреба в імпорті, це впливає на економіку. У розвинених країнах роблять по-іншому. Там замість субсидій дають дешеві довгострокові кредити на енергозбереження. Заміна вікон, дверей, установка регуляторів на радіатори дають можливість значно економити. Неодноразово бував у Великій Британії. Взимку в квартирах, будинках тримають температуру 18-19 градусів, а не 23-25, як звикли в Україні. Люди вміють рахувати гроші», — говорить експерт.
Також він додав, можна було гроші, які витратили на субсидії, віддати на кредити під відсоток річних на енергозбереження. Це б дало набагато більший ефект. Люди б платили менше за тепло, тому що менше споживали б.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.