Чоповицькі медики три місяці — без зарплати

Немає коментарів 139 Переглядів

Неабиякі пристрас­ті розпалилися минулого вівторка у Чоповичах, де по обіді відбулася зустріч головного лікаря КЗ
«ММРЦПМСД» Олександра Андрійцева із керівництвом ОТГ та місцевими медиками, котрі три місяці не отримують заробітних плат. Заборгованість становить майже 650 тисяч гривень.

Спершу нарада проходила за зачиненими дверима — у кабінеті голови ОТГ Михайла Філоненка, де зібралися декілька його підлеглих, завідувач АЗПСМ Віктор Раєць та, зрозуміло, керівник КЗ «ММРЦПМСД» Олександр Андрійцев, якому підпорядковується чоповицька амбулаторія. Дві години тривали палкі суперечки, але так і не з’ясували, хто конкретно винен у ситуації, що склалася.
«Ви — керівник медичного закладу, і несете персональну відповідальність за виплату зарплати, бо ж Чоповицька АЗПСМ не окрема юрособа», — заявив голова ОТГ. У відповідь від головного лікаря лунало: «Створюйте в ОТГ свій комунальний заклад і самі керуйте. Я медикам віддав усю субвенцію, що надійшла. Ви — батько громади, тому думайте, як вийти із ситуації. Від вас не було жодного звернення з пропозицією залучення додаткових коштів».
«А куди я буду звертатись, якщо усім дали однакову субвенцію в розрахунку на одного мешканця, але чомусь по всій країні (прим. авт. — у тому числі Малинському району) «первинці» не вистачило грошей на місяць, а Чоповицькій ОТГ — на три. В області одразу скажуть: на 5000 населення треба три лікарі та шість медсестер, а у вас — роздуті штати», — зауважив М. Філоненко.

Потім у бік О. Андрійцева «полетіли» обвинувачення щодо різних надбавок та доплат медикам, відсутнос­ті контролю за їхньою роботою.
— Я о 10-ій проводжу нараду, дивлюсь у вікно, а лікар тільки йде на роботу, — у розпалі казав Михайло Миколайович. — У ФАПи
стежки позаростали. Погляньте на Гутянське, Липляни — люди скаржаться: медика невідомо коли бачили. А у вас по табелю вони там працюють на півставки. А що за доплата лікарю — 0,25 ставки медсестри. Це що, він виконує роботу за середній медперсонал?.. Звідки взялося півставки людини, котрої ніхто не бачив у Чоповичах — хтось робить у Малині, а нам борги виставляєте. Отож, наведіть порядок у власному колективі, а потім вимагайте кошти з громади. Ми торік з місцевої казни перекрили зарплату КЗ «ММРЦПМСД» на суму 750 тисяч гривень. Цьогорік такого не буде.

Тим часом у актовому залі терапевтичного відділення зібрався увесь колектив АЗПСМ. І як тільки керівники з’явилися в їхньому полі зору, емоції стали зашкалювати вже у медпрацівників. Звідусіль чулося: «Що нам робити? Як жити? Тицяєте по 200-300 гривень, хліба нема за що купити. Або платіть, як усім, або скоротіть по-людськи, і ми підемо шукати собі роботу…»
Голова ОТГ Михайло Філоненко чітко висловив свою позицію: «Якби у Чоповичах була така ж ситуація, як по всій державі, я б одразу зібрав сесію, і ми б спрямували кошти на заробітну плату. Але, вибачте, проблема в іншому». І пояснив — медперсонал, крім ОТГ, обслуговує північну частину Малинського району (прим. авт. — лікарі одразу підрахували — це додатково 2400 людей), на яких субвенція надходить у район, тому варто зробити «перекидку», і цього майже вистачить, щоб виплатити зароблене чоповицьким медикам. Також необхідно усунути недоліки в нарахуванні зарплат у самому медзакладі. Решту, борг за місяць як і повсюди в державі, ОТГ погасить з власної казни, пообіцяв голова.
Олександр Андрійцев зазначив, узгодить питання «перекидки» медичної субвенції з районними посадовцями, котрі чомусь проігнорували зустріч з медиками, хоч їх і запрошували. Також запропонував звернутися до народного депутата Павла Дзюблика з проханням посприяти у виділенні з держбюджету додаткової медичної субвенції чоповицькій громаді, ще під час зустрічі зателефонував Павлу Володимировичу, котрий пообіцяв розібратися і, за можливості, допомогти.
Між тим медики заявили, днями вже занесли письмові звернення всім представникам влади у районі і також передали через помічника нардепу. Зараз не гаятимуть часу — звертатимуться в суд, щоб на законних підставах стягнути заборгованість з КЗ «ММРЦПМСД». Підтримав цю ідею, до речі, і голова ОТГ Михайло Філоненко, зауваживши, суд, як незалежна установа, нарешті розставить крапки над «і» й дасть відповідь: хто несе відповідальність за виплату заробітної плати: керівництво медзакладу чи ОТГ?

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.