Чи потрібен магазин хімії у багатоповерхівці?

Немає коментарів 96 Переглядів

Бамівський магазин побутової хімії (на знімку), де скуповується мало не пів­мікрорайону, водночас викликає обурення містян, котрі мешкають у п’ятиповерхівці, де розташована крамниця.
Особливо занепокоєні ті, хто живе над крамницею. Серед них — ліквідатор аварії на ЧАЕС Віталій Зайдліч. Його квартира — на другому поверсі. Каже, хімічний сморід, який тривалий час потрапляє в його помешкання, викликає розлади здоров’я. Неодноразово лікувався, але позбавитися недуг не може, бо проблема притаїлася під боком. Спальня подружжя розташована над магазином, відтак змушений щоночі дихати небезпечним повітрям. Навіть відкрита кватирка не допомагає позбутися першіння у горлі та сухого кашлю.
Чоловік уже не перший рік бореться із небезпечним сусідством, звертався зі скаргами у всі можливі інстанції. Зокрема, нещодавно крамницю обстежувала комісія у складі представників відділу економіки міськради, держпродспоживслужби та Малинського міжрайонного відділу ДУ «Житомирський ОЛД
ДСЕСУ». На прохання мешканців будинку до перевіряючих приєдналися журналіст «МН» та директор ТОВ «Малин Енергоінвест» Микола Корнійчук.
Під час перевірки присутні обговорили можливі шляхи потрапляння хімічного запаху на поверхи будинку. Зокрема, пригадали: раніше на місці спальні пана Зайдліча розташовувалися кухня та санвузли гуртожитку, відтак у підлозі (наразі це стеля магазину) були численні отвори, які, можливо, неякісно закрили під час реконструкції будинку.
Також виникло питання облаштування будинкової вентиляції, якою користується і власниця магазину. В кожній квартирі п’ятиповерхівки має бути індивідуальний витяжний канал, виведений на горище. Водночас мешканці говорять протилежне, оскільки добре відчувають запахи з інших помешкань. До прикладу, кажуть, на кухні чутно, яку страву готують двома поверхами нижче. Тому не дивно, що хімічні запахи з магазину теж потрапляють у квартири. Відтак, напевне, поквартирні витяжні канали сходяться у збірній вентиляційній шахті, яка, як варіант, може бути забита сміттям і як слід не працювати.
Цією проблемою пообіцяв зайнятися Микола Корнійчук — керівник управляючої компанії, у підпорядкування котрої перейшов багатоквартирний будинок.
Микола Анатолійович також зауважив, під час реконструкції гуртожитку на житловий будинок, звісно, ніхто не врахував, що згодом на першому поверсі буде магазин хімії, до будівництва котрого зовсім інші технічні і санітарні вимоги. Це стосується не лише вентиляції, а і товщини стелі, стін, підлоги. Зараз доведеться скрупульозно вивчити законодавчу базу і зобов’язати власницю крамниці дотриматися відповідних норм.
У свою чергу власниця магазину Алла Ракович переконана, її крамниця побутової хімії не несе небезпеки, і підтверджує це відповідними документами, зібраними за час «війни» з мешканцями будинку. Водночас зауважує, якщо буде виявлене хоч якесь порушення — з усім погодиться і усуне недоліки.
Які будуть висновки комісії — побачимо. У магазині, до речі, вкотре були відібрані зразки повітря на вміст формальдегіду та окремих інших шкідливих речовин, проте, схоже, результати досліджень прогнозовані. Адже можливос­ті місцевої лабораторії обмежені, крім того, спершу торговельний зал чомусь провітрювали з півгодини, а потім робили заміри…
Мешканці, проте, не втрачають надії позбутися проблеми. Віднедавна законодавець дав їм повне право розпоряджатися багатоквартирним будинком, який тепер належить їм на праві спільної власності. Відтак, якщо на загальних зборах зобов’яжуть власницю змінити профіль магазину, котрий, до речі, облаштували на місці звичайної квартири, не виключено, суд стане на їхній бік. І врешті-решт хімія не заважатиме людям жити…

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.