Чи потрібні місту вуличні комітети?

Немає коментарів 38 Переглядів

Вуличні комітети невдовзі можуть з’явитися у місті. З ініціативою їх створення виступила громадська рада міста, очолювана Валентином Сербіним.

Пропозицію попередньо розглянули депутатські комісії міської ради. Надалі ініціатори підуть з ідеєю до людей.
Як зауважує пан Валентин, громадська рада пропонує створити 34 комітети — по кількості виборчих округів. Це дозволить новообраним представникам громади плідніше співпрацювати з депутатами міської ради.
Згідно з чинним законодавством, органи самоорганізації населення, якими є вуличні комітети, покликані відстоювати інтереси мешканців, допомагаючи їм вирішувати нагальні проблеми у мерії, на підприємствах, в установах, організаціях, надавати власні пропозиції до місцевих проектів, займатися організацією суботників, озелененням дворів та вулиць, облаштуванням дитячих та спортивних майданчиків, слідкувати за якістю наданих житлово-комунальних послуг та багато іншого. Словом, голова комітету має стати правою рукою депутата округу і спільно робити комфортнішим життя у кожному мікрорайоні.
Активно працюють вуличні комітети, до речі, у інших містах, зокрема, Тростянці Сумської області. Отож у мерії висловили пропозицію, перед остаточним ухваленням рішення про впровадження нововведення у Малині, ознайомитися із досвідом колег на Сумщині.
Проте чи сприймуть вуличні комітети малинчани — хтозна. Багато старших людей рахує їх пережитком минулого, бо раніше їхні представники допомагали працівникам міліції виявляти самогонників, нероб, п’яниць. Отож їх вважали стукачами.
Сьогодні ці комітети, по суті, дублюють депутатський корпус. Відтак активістам громадської ради та міськвиконкому доведеться провести чималу роз’яснювальну роботу, щоб заохотити містян до активної громадської діяльності. Адже у Малині більше бажаючих критикувати, ніж робити добрі справи на благодійних засадах.

Ірина РОМАНІШЕНА.

Розміщено в : Влада
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.