Чи потрібні школярику кишенькові гроші?

Немає коментарів 76 Переглядів

З якого віку і скільки давати дитині на кишенькові витрати — ця думка непокоїть багатьох батьків.
Адже з одного боку не хочеться, щоб чадо було гіршим від однолітків, окремі з яких просто «сиплють» грошима, бо їхні дідусі-бабусі чи татусі-мамусі мають за­хмарні доходи і дозволяють їм усе, на що впаде дитяче око, мало не щодня вкладаючи у їхні долоні по 50-100 і більше гривень. З іншого боку — великих статків у звичайних мешканців провінції немає. Отож багато батьків, через скруту затягнувши пояси тугіше, обмежують своїх маленьких чад, видаючи їм гроші лише на проїзд та шкільні обіди, і лише по великих святах — дещицю на смаколики…
Що ж радять фахівці? Психологи переконані, вже з першого класу, ще краще з дошкільного віку, треба обов’язково привчати дитину до кишенькових грошей, видаючи їх щоденно дрібними купюрами (щоб легше було рахувати). Це навчить чадо азам планування свого бюджету, а також — ощадливості, розсудливос­ті та бажанню якнайшвидше заробляти самостійно.
Для дітей шести-семи років достатньо скромної суми, за яку можна придбати приємну дрібничку — ручку, олівець, гумку, заколку. Виділяти на такі витрати із сімейного бюджету більше 10-15 гривень на день не варто навіть добре забезпеченим батькам. Адже більші суми, самі розумієте, замість користі можуть призвести до непередбачуваних наслідків…
Не встановлюйте свої правила на перелік покупок — дитина повинна визначити їх самостійно. Краще рекомендувати, наводячи переконливі аргументи, хоча остаточне рішення повинне залишатися за вашим чадом.
Завжди заохочуйте дитину, якщо вона не витратила усю видану суму. Наприкінці тижня разом під­рахуйте зекономлені кошти і додайте до них 10 відсотків, пояснивши сину чи доньці, що це бонуси (як банківські відсотки), і витратити їх можна на що заманеться або, приміром, відкласти в «заначку», щоб назбирати на іграшку, велосипед чи іншу річ, яку дуже хочеться мати. Проте нізащо не збільшуйте суму кишенькових витрат, якщо дитина потратила за тиждень усе без залишку. Тоді наступного разу школярик подумає, чи варто витрачатися на непотрібні покупки. Подібні ситуації вчитимуть його добре рахувати гроші та економити їх.
Підкажіть школярику, як можна збільшити свої доходи працею. Дитина у першому класі вже повинна допомагати по дому, мити за собою тарілку, прибирати у кімнаті — це її обов’язки. Але поясніть: якщо у вихідний помиє посуд за сім’єю або підмете підлогу у квартирі, отримає бонус — подвійний розмір кишенькових грошей. Також можна разом з дитиною здавати у макулатуру старі газети. Це навчить заощадливос­ті й буде яскравим прикладом, як малечі заробляти гроші.
Ці прості поради допоможуть не виховати з дитини марнотрата та сформують самостійність, вміння змалку раціонально розпоряджатися фінансами, що стане в нагоді у майбутньому, переконують психологи. Адже нерідко буває, 15-17-літні юнки та юнаки, котрі вперше вийшли з-під батьківського контролю, вступивши у ВНЗ, не підготовлені до самостійного життя і не знають, як вижити за свій тижневий бюджет.

Розміщено в : Люди
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.