Де взяти 20 мільйонів на проїзд пільговиків?

Немає коментарів 59 Переглядів

Постанова Кабміну про монетизацію пільг на проїзд ще не набрала чинності, але вже зараз місцеві чиновники беруться за голови, адже коштів на всіх пільговиків у бюджеті немає.
— Якщо Кабмін не змінить умов, постанова просто ліквідує пільги як такі, — каже міський голова Олексій Шостак. — У нас одна із найкращих фінансових спроможностей в області, але й ми не можемо забезпечити монетизацію проїзду, навіть міськими маршрутками. Адже на 11 тисяч пільговиків щомісячно треба виділяти з міської казни мільйон 650 тисяч гривень, у рік — майже 20 мільйонів гривень.
Розрахунок зроблений на рівні мінімальних соціальний гарантій — 30 поїздок у місяць, із врахуванням п’яти гривень вартості квитка. Хоча у пояснювальній записці зазначені й інші вимоги: від 210 гривень на людину, тобто понад 27,7 мільйона гривень на рік. До того ж це сума без врахування пільг на приміських та міжміських маршрутах.
— Я обговорював проблему з мерами інших міст, у них навіть гірша ситуація, — продовжує мер. — Тож не бачу іншого виходу, ніж звернутися в асоціацію міст України і спільно оскаржити постанову через суд.
Водночас в уряді дають «задній хід». За словами віце-прем’єр-міністра Павла Розенка, пільги на проїзд надаватимуть у безготівковій (як зараз) або у готівковій формах — «живими грошима». Рішення про монетизацію прийматиме виключно місцевий орган влади.
— Пільги на транспорт зараз фінансуються з місцевих бюджетів, тому Кабінет Міністрів надав право місцевим органам вирішувати питання обрання безготівкової чи монетизованої форми пільг, — заявив він. — Лише тоді, коли місцева рада прийме рішення про монетизацію, вступає в дію і «Порядок надання пільг у готівковій формі», який схвалений урядом.
Отож, пільговиків возитимуть у Малині безкоштовно чи даватимуть грошову компенсацію — покаже час.
До речі, через нестачу коштів у Малині вже давно обмежили категорії містян, які мають право на пільговий проїзд. Пенсіонерів-малинчан взагалі не возять без грошей. Натомість в обласному центрі Корольовський суд днями скасував обмеження, ухвалене рішенням житомирського виконкому, яке дозволяло пенсіонерам безкоштовний проїзд у маршрутках лише в період з 10-ої до 16-ої години. Відтак житомирські пенсіонери отримали право їздити без квитків цілий день. Цей судовий прецедент може набути популярності в інших містах, де пільговики завзято візьмуться відстоювати пільги, гарантовані державою.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.