Депутати мало не побились за регламент, але майже без заперечень затвердили бюджет із «діркою» 20 мільйонів

Немає коментарів 165 Переглядів

27 грудня у актовому залі Школи мистецтв відбулася сьома сесія Малинської міської ради сьомого скликання. На розсуд депутатів було представлено п’ять блоків питань. Вів сесію міський голова Олексій Шостак.
Цього разу, за пропозицією головуючого, засідання розпочали із «Різного», аби не «маринувати» у залі представників громадськості, які прибули із активістом Олександром Грищенком. Щоправда, як справжній джентльмен, Олександр Дмитрович передав право першочергового виступу жінці — керівнику МРБО «Захист дітей Чорнобиля» Людмилі Штуль.
Людмила Олександрівна доповіла депутатам про діяльність організації і запросила до активної співучасті у благодійних справах. Зокрема, наголосила, необхідна інформаційна допомога щодо участі у конкурсах на отримання міжнародних грантів. У разі їх здобуття зростуть можливості організації, яка наразі чи не єдина у Малинському районі переймається наданням всебічної допомоги дітям, потерпілим у аварії на ЧАЕС.
Також Л.О. Штуль зазначила, що «Захист дітей Чорнобиля» цьогорік започатковує нову туристичну програму за участю дітей членів організації, а також переселенців, учасників АТО та дітей-інвалідів. Хочуть повезти їх у Карпати з десятиденним походом у гори. Багатьом сім’ям, особливо соціально вразливих категорій не вдасться самотужки оздоровити влітку своїх дітей. Відтак ця пропозиція стане в нагоді. А депутатів Людмила Олександрівна попросила не забувати про існування організації, котра опікується дітьми, і всіляко допомагати.
Олександр Грищенко, у свою чергу, порушив проблемне питання. «Схоже, Малин втрачає статус міста обласного значення, — зазначив, зокрема, він. — «Пішла» з міста прокуратура, за нею міліція, на черзі — лікарня. Єдине, що можемо зробити, якщо дружно візьмемося, — це створити у місті Центр госпітального округу. Аби не допустити закриття Чоповицької лікарні, будинку престарілих, ветеранська організація уже зібрала 6684 підписи. Хочемо підключити до цієї справи район, а також 34 міських депутатів. У кожного є можливість підняти свій авторитет, збираючи підписи на своєму окрузі»… Пропозиція активіста слушна. Якщо Малин стане центром госпітального округу, то не лише збережемо лікарню, а й розширимо перелік надання медичних послуг у місті.
Врешті-решт, депутати перейшли до розгляду основного сесійного питання — «Про міський бюджет на 2016 рік». Слід зазначити, що такого бюджету за час існування міста обласного значення Малин ще не мав — і це за крок до розхваленої можновладцями децентралізації. Місту фактично, аби хоча б в мінімальному обсязі забезпечити потреби медицини і освіти, з врахуванням професійно-технічної, не вистачає 20 (!) мільйонів гривень.
Недостатність медичної субвенції складає 9,8 мільйонів гривень, освітньої — 4,2 мільйони. Якщо можновладці не виправлять ситуацію, то медики вже з вересня будуть без заробітної плати, а педагоги — із середини жовтня.
Далі — більше… На утримання профліцея, який можновладці цього року скинули на місцевий бюджет, маємо тільки 2,7 мільйони гривень — це видатки на перший квартал. До кінця календарного року навчальному закладу не вистачає 5,8 мільйонів гривень.
Бюджет розвитку міста взагалі перевершив всі сподівання — його загальна сума складає… 1,2 мільйони гривень. Ці кошти розподілили переважно на виготовлення, коригування проектів реконструкцій та капремонтів різних об’єктів міста. На капітальний ремонт вулиць Українських повстанців та Мирутенка спрямовано… 300 тисяч гривень. Це ж скільки метрів асфальту можна покласти за таку мізерну суму?..
Жодної гривні не спрямовано із Держбюджету на компенсацію пільгових перевезень, хоча законодавчі акти, які дозволяють безкоштовно їздити тисячам містян — не відмінили…
Брати участь у голосуванні за такий бюджет у повному складі відмовилась фракція «Батьківщина». «Депутати фракції не згодні з діями Уряду та Верховної Ради щодо бюджету-2016, — наголосила голова фракції Олена Мороз. — Можновладці не дофінансовують місцеві бюджети на мільйони гривень, і це призведе до закриття лікарень і навчальних закладів, виникне соціальна напруга внаслідок нестачі коштів на пільгове перевезення… Також зауважу, що не враховані пропозиції фракції щодо розподілу та економії коштів міського бюджету. Тому в голосуванні за бюджет участі брати не будемо».
Решта депутатів, проте, більшістю голосів міський бюджет з недостатністю 20 мільйонів гривень затвердила… Водночас депутатський запит від «бютівців» до ВРУ, особисто народного депутата П.В. Дзюблика, Прем’єр-міністра А.П. Яценюка про незгоду із переданням Малинського профліцею на фінансування з місцевого бюджету— підтримали одноголосно. У запиті, зокрема, наголошено, що останні законодавчі зміни щодо професійно-технічної освіти суперечать статті 142 Конституції України, згідно із якою «витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, компенсуються державою».
Скандал виник у сесійній залі наприкінці сесії — мало не дійшло до бійки. Якщо так піде далі, то невдовзі у міській раді стане гарячіше, ніж у Верховній… А причиною стало те, що міський голова відмовився поставити на голосування проект регламенту ради, розроблений депутатом Віталієм Цьохою. Як пояснив, комісія з питань законності та депутатської діяльності рекомендувала до затвердження інший проект, над яким власне і працювала ця профільна комісія. Проте, для «більшості» це був не аргумент…
Після перепалки з міським головою та членами згаданої комісії депутати від «Сили людей», Народної партія та БПП демонстративно покинули зал засідань, фактично зірвавши сесію. Міський голова, проте, не розгубився. За мить оголосив про закриття сесії. І навіть, як і годиться, пролунав гімн… Відтак два питання порядку денного, одне з яких про персональний склад виконкому — внаслідок форс-мажору не розглядали.
Схоже, депутатська більшість будь-що хоче стати у керма, відтиснувши в бік мера та решту депутатів. Регламент пана Цьохи обмежує повноваження міського голови та значно розширює «більшості». А ще ж вони хочуть і «свій» виконком…

Розміщено в : Місцеві новини

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.