Долар диктує ціни

Немає коментарів 70 Переглядів

— Бачу, ви, Петрівно, вже й на базарі встигли побувати? Що там нового? — допитується одна сусідка в іншої.
— А що може бути нового на нашому ринку? Звичайно ж ціни! Ще тиждень тому купувала куряче філе й платила 89 гривень за кіло, сьогодні за нього просять 102 гривні. Та хіба ж тільки курятина подорожчала? На все зросли ціни. У продавчині, котра торгує домашнім перцем та помідорами, питаю, чого її продукція підскочила у ціні на дві гривні. А вона мені: «Ви, тітко, наче з іншої планети спустилися. Хіба не знаєте, долар виріс, пальне за тиждень подорожчало на дві гривні, чого ж томати та перець за безцінь віддаватиму? Це ж мій труд!».
— Усі на того долара кивають, — погодилася співрозмовниця. — Тулять «зеленого» куди треба й не треба. Було б добре, якби ще й наші зарплати та пенсії росли, як той долар. Бо скоро точно доведеться зуби на полицю викладати.
Того дня також побувала на базарі і переконалася, подорожчання долара та пального одразу позначилося на малинських цінах. Особливо помітно це у м’ясному павільйоні. Нині за кілограм гарного сала треба викласти 120 гривень, за тонке — 95. Одразу на десятку подорожчала підчеревина і тепер кіло цього смачного продукту коштує 110 гривень. За кілограм свинячого стегна без кістки просять 120 гривень, ребра — 100, фаршу — 85, битка — 145.
Нині мало людей і біля прилавків із курятиною. Вона б’є рекорди по здорожчанню. Приміром, за кілограм стегон треба викласти 69 гривень, гомілок — 58, тушки — 63. Справжнім делікатесом стає індичка. Нині за кіло індичого філе просять 135 гривень, стегна — 115.
Овочі борщового набору також важко назвати дешевими, тим паче що зараз — сезон на ці продукти. За кілограм моркви маємо викласти 15 гривень, буряків — 10, цибулі — 10, картоплі — 8, капусти — 8, болгарського перцю — 20, помідорів — 16. За пучок кропу й петрушки бабуся в овочевому павільйоні просить 12 гривень і, до речі, також киває на дорожнечу долара.
Поки що без змін на цінниках у молочному павільйоні. Стабільно трилітровий слоїк молока коштує 50 гривень, кіло сиру — від 55 до 60 гривень, півлітра сметани — 30.
У павільйонах, де торгують крупами, цукром, олією, продавці тишком-нишком перемовляються, що незабаром поповзуть вгору ціни на цукор, бо їх відпустили у «вільне» плавання. До кінця року, ходять чутки, на 10 відсотків стрибнуть у ціні хліб, молочка. А за ними, як відомо, подорожчають крупи, олія.
— Гройсман обіцяє, у 2019-му знову піднімуть мінімальні зар­плати та пенсії, — чую розмову двох жінок у маршрутці, що від’їжджає від базару.
— А кому треба те підвищення, коли за буханець хліба правитимуть 30 гривень? — озивається на ті слова водій. — Хай би пенсії і зарплати лишалися такі, як є, тільки б ціни не росли. Невже не розумієте, вам доплатять по десять гривень, а інфляція з’їсть тисячі.
В автобусі запанувала тиша.

Розміщено в : Економіка, Люди
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.