Дорогі брати і сестри! Христос народився!

Немає коментарів 51 Переглядів

Справдилися старозавітні пророцтва, відкрилася «велика благочестя тайна: Бог явився у плоті (1 Тим. 3:16)». Син Божий, щоб відновити втрачене людиною Богосинівство, «принизив Себе самого» (Филип. 2:7) і став людиною. Бог прилучився до земного життя. І, щоб підняти людину до небесних висот, найперше Сам зійшов до рівня людини. Через це Різдво Христове — це початок нового творіння: Сам Бог відтворює людське єство, принявши людську природу, з’єднуючи її з Собою в одній іпостасі незмінно і нероздільно. Євангелист Іоан Богослов говорить: «Слово стало плоттю і вселилося між нами» (Ін. 1:14). Та не тільки наше тіло прийняв Бог-Слово, Христос, залишаючись Богом, став повноцінною, довершеною людиною. Він прийняв і людську душу з усіма її проявами та почуттями, окрім гріха. Тому ми, християни, безперечно визнаємо Ісуса Христа правдивим Богом і справжньою людиною. Ця наша віра і є джерелом спасіння; бо в людськості Бога-Слова приховується обожнення кожної людини.
Отже, Різдво Христове — це втілення Бога, це — народження Спасителя світу, це — початок реального спасіння людського роду. Христос став Новим Адамом, в якому відновлюється все людство. Бо «як в Адамі всі вмирають, так і в Христі всі оживуть» (1 Кор. 15:22). Тому народження Христа Месії — цього Нового Адама — і є незмірною радістю кожної людини, її безмежною надією на життя і вічне єднання з Богом.
Про це й сказав Ангел Господній пастухам: «Я сповіщаю вам велику радість, яка буде всім людям; бо нині народився у місці Давидовому Спаситель, котрий є Христос Господь» (Лк. 2. 10-11). Різдво Христове стало початком нового повного одкровення Божого людям. Здавна Бог «багаторазово і різноманітно говорив отцям через пророків, а в останні ці дні говорив нам через Сина» (Євр. 1.1-2), — свідчить апостол Павло. Сам Син Божий в людській подобі явив нам Отця Небесного і Його святу волю. Тому Христос для світу став, наче сонце, яке змінює темряву невідання на світло. Тільки через самозречення та смирення ми знайдемо стежину до віфлеємських ясел, тільки через служіння людям ми зможемо послужити Богові.
Скористаймося цією можливістю. Тільки так ми по-справжньому зможемо вшанувати новонародженого Месію і з’єднатися з Ним у Його святому Різдві.
Всечесні пастирі, чесне дияконство, чернецтво, дорогі брати і сестри — наші парафіяни! Вітаю вас всіх та всіх жителів Житомирщини з великим радісним святом Різдва Христового та Новим роком. Нехай віфлеємська зірка вкаже вам вірний шлях до ясел Богонемовляти. Нехай зустіч з новонародженим Месією Христом сповнить ваші душі небесним миром, а серця — добротою та лагідністю. Від щирого серця бажаю всім вам різдвяної радості, святкового настрою, доброго здоров’я та благословенних успіхів.
Дякуючи Богові за Його благодіяння до нас та прославляючи Різдво Христове, помолимося, щоб Господь Бог і в Новому році зіслав на всіх нас, на нашу святу Українську Православну Церкву та на нашу славну Україну Свою велику небесну милість.

Розміщено в : malin
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.