Дитяче відділення перетворюється на притулок

Немає коментарів 121 Переглядів

Перед новорічно-різдвяними святами дитяче відділення малинської лікарні більше нагадувало притулок для обездолених маленьких жителів міста і району.
За тиждень до Нового року туди потрапили двоє діток із Пиріжок, батьки яких більше переймалися власними клопотами, ніж малечею. Тож не дивно, братик із сестричкою не мали ні теплого одягу, ні взуття, а замість нього — запалення легенів, бронхіт та обморожені кінцівки. Відтак медики крім лікування дітей ще й відмивали та відшкрібали їх від бруду, боролися з педикульозом.
За декілька днів до свята двері дитячого відділення вкотре відчинилися перед двома бідовими сестричками. Цього разу у лікарню потрапили 7-річна Крістіна та 4-річна Софійка (на знімку). Дівчаток знайшли у місті, синіх від холоду й голодних. Діти просили їсти у перехожих. Небайдужі люди сповістили про маленьких прохачів поліцію, там діти розповіли, буцімто мама їх залишила. Відтак поки правоохоронці шукали неньку-зозулю, домівку сестричкам замінила лікарняна палата, де малеча зустріла Новий рік і Різдво. Замість батьків працівники лікарні і волонтери їх вдягали, взували та годували.
— Крістіна розповіла, раніше їхня родина проживала у Головках, потім перебралася у Малин, — поділилася завідуюча дитячим відділенням Вікторія Бакланова. — Дівчатка — здорові, проте — недоглянуті, невиховані. Меншенька у чотири рочки майже не розмовляє. Горе-мама залишила доньок 29 грудня, а повернулася з «мандрів» лише 3 січня. Хіба таким як вона потрібні діти? Як зрозуміла, свого даху над головою в родини немає, жінка ніде не працює, орендувати житло також ні за що.
Поспілкувавшись із Катериною (так звати маму залишених дітей), зрозуміла, у неї своя версія події, що сталася з її донечками.
— Мені ніде жити з дітьми, тож шукала квартиру чи будинок, обходила весь Малин, але даремно, — почала виправдовуватися молодиця. — Тож відправилася у Макарів, де мешкає моя сестра. Щоб не тягати доньок за собою, залишила їх у подруги, у якої тимчасово проживали, але вона вигнала малих на вулицю, тому вони й бродяжили…
— Мам, ти знову обманюєш, — раптом перервала розмову Крістіна. — Ми дзвонили тобі, а ти не відповідала. Мабуть, знову десь пила пиво…
— Донька вам такого нагородить, що не налізе на голову, — перебивши дівчинку, продовжила «зозуля». — Я все для них роблю, ось домовилася з сестрою, що поки поживемо у неї, в Макарові, вона підшукає мені роботу, влаштує малечу в садочок…
Гарно співає, подумалося. Тільки б усі ті слова та, як кажуть, Богові у вуха. Адже навіть із зовнішнього вигляду жінки видно, вона більше любить спиртне, ніж власних донечок. Аби облаштувати сімейне гніздечко й не тинятися чужими домівками, їй бракувало часу. Тепер, коли постало питання про позбавлення материнських прав, видно, спохватилася, бо злякалася, що відберуть «годівничку» — дитячі гроші. Страшно дивитися, коли малеча жадібна цукерці, фруктам, а мати переймається лише тим, аби було за що випити.
Висока літня жінка, яка тієї миті також зайшла у палату, тримаючи у руках пакет із їжею, ніби упіймала мене на думці:
— Так буде доти, доки держава без розбору виплачуватиме гроші за народження дітей, — промовила тихенько. — Таким, як Катя, дитячі гроші, наче манна небесна. Народила доньку й сиди удома. Гроші платять, працювати не треба, за дітьми доглядати не обов’язково, самі виростуть. Бо є ось такі відділення, небайдужі лікарі, котрі вже звикли до подібних пацієнтів, волонтери, які носитимуть для дітей одяг і харчі. Болить душа, та що вдієш?
Уже наступного дня дитяче відділення знову поповнилося бідовими й непотрібними батькам дітьми. У лікарню привезли жінку з крихіткою на руках. Мати навіть не знала, скільки важила її дитина при народженні.
А через декілька годин чоловік залишив у відділенні двох своїх маленьких діток, сказавши, їхній матері байдуже до малих, а вони хворі…

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.