Фінінспекція виявила порушення у Малинському МРТМО

Немає коментарів 233 Переглядів

Порушення, що призвели до втрат фінансових і матеріальних ресурсів, на суму понад 1 мільйон гривень виявили фахівці Держфінінспекції під час планової ревізії Малинського міськрайонного територіального медичного об’єднання.

Ревізори зробили висновок, що медичний заклад безпідставно власним коштом проводив лабораторні дослідження для інших юридичних осіб, що призвело до зайвого витрачання 577 тисяч гривень.

Окрім того, через безоплатне проведення періодичних профілактичних медоглядів заклад охорони здоров’я недоотримав від юридичних осіб 410 тисяч гривень.

Також у медичному об’єднанні сплатили 33 тисячі гривень за неотримані послуги теплопостачання та за завищеними посадовими окладами виплатили зарплати і зайві доплати, через що втрачено 60 тисяч гривень.

За недотримання законодавства з фінансових питань сім посадових осіб медичного закладу притягнуто до адміністративної відповідальності. Про результати ревізії поінформовано прокуратуру Малинського району.

Головний лікар Валентина Швидун, у свою чергу, прокоментувала редакції «МН» результати ревізії.

Зокрема, Валентина Ничипорівна зазначила, що не згодна із висновками ревізорів стосовно виявленого порушення у проведенні лабораторних досліджень для інших юридичних осіб на суму 577 тисяч гривень. Мова йде про аналізи для Центру первинної медико-санітарної допомоги, тобто для амбулаторних хворих. ММРТМО керувався наказом №624 МОЗ від 24 липня 2013 року, а саме Методичними рекомендаціями щодо організації лабораторних та інших досліджень за направленням лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

Згідно із цим наказом лабораторні аналізи для первинної ланки проводяться сертифікованим лабораторіями, що надають вторинну (спеціалізовану) медичну допомогу. Джерелом фінансування лабораторій є бюджетні кошти відповідно до Типового переліку бюджетних програм та результативних показників їх виконання для місцевих бюджетів у галузі «Охорона здоров`я», а також бюджетні програми, за рахунок яких здійснюється фінансування видатків закладів охорони здоров`я, що надають вторинну (спеціалізовану) та третинну (високоспеціалізовану) медичну допомогу. Кошти виділяється у розрахунку на жителя регіону.

Простими словами, лабораторні аналізи для поліклініки мають проводитися лабораторією лікарні безоплатно. Тим паче два заклади —ММРТМО (головний лікар Валентина Швидун) та КЗ «ММЦПМСД» (головний лікар Олександр Андрійцев) — фінансуються з одного бюджету, а саме з міського бюджету.

…Схоже, медична реформа доходить до абсурду. Спочатку у Малині поділили лікувальний заклад на дві частини, чим, до слова, лише викликали додаткове навантаження на бюджет, адже кількість ІТР зросла, а тепер і поготів — ревізори доводять, що єдина в місті комунальна лабораторія не має права робити безоплатно аналізи амбулаторним хворим.

Маємо двох головних лікарів, дві бухгалтерії, а тепер, вочевидь, доведеться відшукувати кошти на отримання відповідної ліцензії та створення другої лабораторії — суто для поліклініки?.. Аби не було порушень законодавства з фінансових питань. Водночас крайніми стають прості люди — з амбулаторних пацієнтів, як відомо, віднедавна лабораторія ММРТМО вимагає добровільно-примусовий благодійний внесок. Одне слово, пани б’ються (а в нашому випадку реформують), а у мужиків лоби тріщать…

Інше «велике» порушення, виявлене ревізорами, на суму 410 тисяч гривень стосується медоглядів педагогів. За профогляди, як відомо, має платити роботодавець. У даному випадку, логічно передбачити, мали б розраховуватися  міський та районний відділи освіти. Проте держава на сьогодні не в повному обсязі виділяє кошти педагогічним працівникам — їх не вистачає навіть на заробітну плату із нарахуваннями. Відтак про оплату медоглядів, зрозуміло, взагалі не йдеться.

Міносвіти в листі № 1/12-7216 від 5 вересня 2013 року надало роз’яснення щодо фінансування обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників загальноосвітніх навчальних закладів. Проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів (у тому числі і лабораторних досліджень, згідно з Наказом N280) працівників загальноосвітніх навчальних закладів здійснюється за рахунок коштів, передбачених кошторисом на утримання закладу або установи охорони здоров’я, які визначені для проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів таких категорій громадян.

Про це йдеться і у Постанові Кабміну від 23 травня 2001 року №559, якою затверджено Порядок проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів та видачі особистих медичних книжок. Відтак медогляди вчителів мають проводитися безкоштовно. Працівники повинні відшкодовувати лише вартість особистої медичної книжки. Зрозуміло, керівництво ММРТМО має намір оскаржити висновок ревізорів стосовно безпідставного витрачання на профілактичні медогляди 410 тисяч гривень.

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.