Грудне вигодовування сприяє розвитку інтелекту

Немає коментарів 96 Переглядів

Щорічно в 120 країнах світу під егідою Всесвітнього альянсу на підтримку грудного вигодовування (WABA) у співпраці з дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) проводиться Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Головною метою є захист, підтримка і просування ідеї грудного вигодовування.

Житомирщина та Малинщина, зокрема, теж долучилася до акції. В Житомирському обласному перинатальному центрі «Нове життя» відбувся круглий стіл, який мав на меті привернути увагу громадських і державних організацій, медичних працівників і батьків до важливості цієї теми.

Медики наголосили, що грудне вигодовування має безліч переваг. Це і профілактика різних захворювань, і забезпечення фізіологічного імунобіологічного розвитку дитини. Під час грудного вигодовування встановлюється  тісніший психоемоційний контакт, доброзичливі  відносини між ненькою та малям. Дитина менш нервує, стає спокійнішою. Доведено, що в такої дитини кращі результати інтелектуального розвитку, ніж у тої, що вигодовувалась штучними сумішами.

Насправді грудне вигодовування корисне й для матері, адже це попередження післяпологових ускладнень, запобігання небажаної вагітності протягом перших 4-6 місяців після пологів, профілактика онкологічних захворювань. Мати більш прив’язується до дитини, стає турботливішою та ніжішою. Грудне вигодовування немовляти необхідно починати протягом першої години після народження і продовжувати до 1-2 років.

Жінка повинна дотримуватись певної гігієни в післяпологовому періоді. Потрібно постійно слідкувати за чистотою рук, натільної та постільної білизни. Білизна повинна бути виготовлена з натуральних тканин. Мамам потрібно більше відпочивати, звернути увагу на свій раціон, ні в якому разі не курити, не їсти гострі, солоні, жирні страви та консервацію, не пити каву, алкоголь, міцний чай та деякі соки.

Грудне вигодовування — природне право кожного малюка та природній обов’язок матері. Кожна дівчина повинна усвідомлювати, що вона майбутня мама. В наш час дівчат вчать бути привабливими, успішними, незалежними, але забувають про головне призначення жінки — материнство.

Потрібно берегти себе для майбутньої крихітки, яка буде вдячною вам за те, що дали їй життя, за ваші старання та турботу. Дитина подарує вам щастя та внесе затишок у ваш дім, ви ж у відповідь подаруйте їй здоров’я.

Якщо виникають труднощі з вигодовуванням чи доглядом за дитиною можна отримати консультацію за телефонами: 5-24-38 (дитяче відділення), 5-13-37 (пологове відділенння).

Нехай на обличчі вашого малюка завжди будуть тільки усмішки!

Розміщено в : Здоров'я
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.