Газівники сім разів не міряють, вони одразу ріжуть…

Немає коментарів 102 Переглядів

Уявіть ситуацію: ви — відповідальний платник, щомісяця число в число справно розраховуєтеся за спожитий газ. Одного дня, повертаючись додому, виявляєте, вам відрізали газ. Просто так! Серед зими! Без попередження! Без наявних на те причин!
Здавалося б, такого не може бути. Однак малинчанка Анастасія Василенко, якій упродовж двох днів довелося обійти сім кіл газового пекла, аби відшукати справедливість, стверджує: у малинській дільниці ПАТ «Житомиргаз» навіть неможливе стає можливим.

Розмова з гостею редакції розпочалася з того, що жінка виклала на стіл квитанції, які свідчили: боргів за газ її родина не має.
— Це може підтвердити й контролер, який щомісяця навідується, — почала, хвилюючись. — Щоразу подаю йому показники лічильника, розписуюся у спеціальному блокноті. До того ж щомісяця сплачую за блакитне паливо рекомендовану в платіжці суму, тобто маю переплату. А тут — раз і наш будинок відрізали від газу. Того дня мене вдома не було, мусила їхати в обласну лікарню, — зібравшись із думками, продовжила Анастасія Василенко. — Мене насторожив телефонний дзвінок куми, яка поспіхом повідомила, біля нашої оселі стоїть машина газової служби, у дворі крутяться невідомі люди й збираються перекривати газову трубу. Прошу її: «Дай слухавку газівникам, розпитаю, що сталося, з яких причин вони «хазяйнують» на нашому обійсті». Однак працівники малинської дільниці ПАТ «Житомиргаз» навідріз відмовилися від пояснень, мовляв, чого витрачати час? Отримали наказ відрізати боржника від газу, то й різатимуть! Кума марно намагалася довести, що наша родина не має боргів, це помилка і спочатку треба в усьому розібратися, до того ж пробувала пояснити, у будинку, крім дорослих, проживає п’ятирічна дитина. Але її ніхто слухати не хотів.
Аби не допустити неправомірного відключення й з’ясувати, де узявся борг, зателефонувала в бухгалтерію малинської дільниці ПАТ «Житомиргаз», де мені повідомили, у списку неплатників не числимося. Далі зв’язалася із старшим майстром, котрий обіцяв розібратися у ситуації і перетелефонувати. Обіцяного дзвінка не дочекалася. Упродовж наступних чотирьох годин набирала його номер двадцять разів, а у відповідь — мертва тиша.
Повернувшись із Житомира додому, у дверях знайшла акт, у якому вказано: «Газопостачання відключене з технічних причин. Кран перекритий і опломбований».
Зранку наступного дня вже оббивала пороги газової служби. Обійшла усі кабінети. В одних мене запевняли, буцімто маю борги, бо просто так ніхто нікому газ не перекриває. Старший майстер стверджував, блакитне паливо відрізали через «утєчку». Однак і досі не збагну, як її виявили? На нюх? Чи, може, у базі даних «вилізло», що за такою-то адресою попахує?
Зазначу, жодного разу у своєму помешканні чи на подвір’ї не відчувала запаху блакитного палива. Перепитала усіх сусідів, може, вони щось чули. Однак жоден не скаржився.
Зрештою похід до малинських газівників закінчився тим, що старший майстер пригрозив, мовляв, платитиму за повторне підключення. Опісля, правда, до мене додому вкотре надіслали контролера, а через декілька годин тишком-нишком підключили газ. До того ж безкоштовно, без жодних пояснень. Тепер думаю: що це було? Відповідь на це запитання у газовому так і не почула. Відтак сподіваюся, можливо, через газету вдасться достукатися у двері керівника служби, старшого майстра. Хочу вкотре нагадати їм народне прислів’я: сім разів відміряй, один — відріж. Але це, мабуть, не в правилах газівників…
Аби пролити світло на газове непорозуміння і розібратися, з якої причини газівники перекрили трубу до будинку Анастасії Василенко, декілька разів телефонувала керівнику малинської дільниці ПАТ «Житомиргаз» та старшому майстру. Однак телефони обох уперто мовчали. У приймальні господарства жінка, зсилаючись на зайнятість, попросила зателефонувати пізніше. Однак друга і третя спроби зв’язатися із керівництвом газової контори не увінчалися успіхом.
Відтак прокоментувати ситуацію попросила начальника коростенського відділення ПАТ «Житомиргаз» Ігоря Дорошенка. Однак він виявився небагатослівним, зазначивши лише, конкретно обговорити проблему можна буде після її вивчення. Поки що нічого сказати не може. А може, нічого говорити?..

Світлана СОТНІЧЕНКО.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.