Як добровільно сплатити ЄСВ, щоб отримати субсидію?

Немає коментарів 1286 Переглядів

Безробітні, які не стоять на обліку в центрі зайнятос­ті та заробітчани, які працюють за межами країни, цьогорік зможуть отримати субсидію лише за умови добровільної сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ). Проте, чи всі мають на це право, запитуємо начальника відділу податків і зборів з фізичних осіб Малинського управління ГУ ДФС у Житомирській області Тетяну ТКАЧЕНКО.
— Право на добровільну сплату ЄСВ (виключно на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування) мають особи від 16-річного віку, у тому числі іноземці та особи без громадянства, які постійно проживають або працюють в Україні, громадяни України, котрі працюють або проживають за кордоном, якщо інше не встановлено міжнародними договорами, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Укласти договір про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, проте, не можуть офіційно працюючі особи, які перебувають у трудових відносинах з роботодавцями, члени фермерських господарств, ФОП та самозайняті особи (адвокати, нотаріуси та інші громадяни, які проводять незалежну професійну діяльність), які з тих чи інших причин не сплачують ЄСВ, — розповідає Тетяна Володимирівна. — Для укладання договору необхідно звернутися в податкову за місцем проживання і подати відповідну заяву, копії трудової книжки (за наявності) та паспорта або іншого документа, що посвідчує особу. Платник отримає угоду не пізніше, ніж через 30 календарних днів. ЄСВ, який добровільно сплачуватиме щомісяця, не повинен бути меншим мінімального страхового внеску (наразі — 819,06 гривні) і більшим максимальної величини бази нарахування (наразі 55 845 гривень). Договір укладається щонайменше на рік.
Крім того, є можливість укласти договір про одноразову участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, відповідно до якого особа може разово сплатити ЄСВ. Мінімальна сума внеску подвоюється і становитиме за кожен місяць 1638,12 гривні (мінімальна заробітна плата х 22 відсотки) х 2 = 1638,12). До того ж сплатити разово ЄСВ можна лише за період, коли особа не підлягала загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.
Від редакції. Відтак для отримання субсидії неофіційно працюючим необхідно чесно декларувати свої доходи, отримані за кордоном чи в тіньовому секторі економіки, та сплачувати страхові внески до Пенсійного фонду. Зробити це можна, як зазначалося, двома способами: або укласти договір на рік і сплачувати щомісячно по 819,06 гривні, проте отримати субсидію вдасться лише через три місяці після сплати ЄСВ, або разово купити стаж на три місяці й мати субсидію вже у жовтні, але викласти кошти доведеться у подвійному розмірі (819,06 х 2) х 3 місяці = 4914,36 гривні.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.