Як отримати компенсацію тяжкохворим за зекономлений газ?

Немає коментарів 30 Переглядів

Цьогорічне нововведення — отримання часткової компенсації за зекономлену субсидію на газ (електроенергію) виключно через банківські установи — шокувало міських пенсіонерів. Адже далеко не усі мають здоров’я дістатися банку, щоб оформити соціальну картку, а родичам банківські працівники категорично відмовляють віддавати платіжну картку. Як же отримати кошти немічним пенсіонерам? З цією проблемою люди звернулися у редакцію газети «МН».
— Можна взяти довіреність на відкриття соціальної картки для іншої особи, але віддавати її сторонній особі нам заборонено, — підтверджують слова скаржників в одному із державних банків. — Якщо родичі мають транспорт, відправляємо працівника доставити пластикову картку безпосередньо тяжкохворому, проте, зрозуміло, банкомат додому ніхто не привезе.
Відтак здебільшого, як пояснюють банкіри, знищують соціальну картку, але залишають відкритим рахунок. Щоб з нього отримати згодом кошти, родичам немічних стареньких доводиться знову брати довіреність — на отримання готівки.
Щоразу цей документ у приватного нотаріуса обійдеться у 200 гривень без врахування виїзду додому, — за цю послугу беруть окремо до 100 гривень, причому двічі (перший раз нотаріус виїздить для консультації, вдруге — для видачі довіреності). У державного нотаріуса ціни дещо нижчі, але, на жаль, додому до лежачого хворого він не їздить.
Неважко підрахувати, що затрачені на оформлення документів кошти перевищать суму компенсації, яка за зекономлений газ, до прикладу, становитиме лише до 700 гривень. І навіть якщо нотаріус зробить знижку, людині, в будь-якому разі, залишаться копійки.
Чому ж із нещасних, немічних людей так збиткується держава? Торік, приміром, бажаючі могли без проблем отримати компенсацію через пошту. Зараз цей привілей залишили тільки для сільських пенсіонерів, у Малині працівники УПСЗН категорично відмовляються йти на поступки і усіх відправляють у банки.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.