Як відключитися від централізованого опалення?

Немає коментарів 558 Переглядів

Сотні малинчан, аби мати тепло в квартирах за доступними цінами, мріють від’єднатися від централізованого опалення, але наразі це не вдається практично нікому. Адже відповідна комісія в мерії відмовляє у видачі дозволів. З цією проблемою люди звернулися в редакцію «МН».
Як же мешканцям багатоповерхівок законно перейти на альтернативне опалення запитали у першого заступника міського голови Петра Піковського.
— До заяви, яку власник квартири подає у міську раду, потрібно обов’язково додати протокол загальних зборів співвласників будинку, на яких було ухвалено рішення про відключення від централізованого опалення з облаштуванням у будівлі системи індивідуального або автономного опалення. Це рішення повинні підтримати власники усіх квартир — в іншому випадку комісія відмовить у наданні дозволу на відключення від централізованого опалення (далі — ЦО), — розповідає Петро Валентинович, який до речі, і очолює згадану вище комісію. — Ще одна умова — комісія має ухвалювати рішення з урахуванням оптимізованої схеми перспективного розвитку систем теплопостачання, відповідно до якої обов’язково враховуються технічні можливості відключення від ЦО. Зокрема, у більшості випадків необхідно робити так звану «обв’язку», яка передбачає заміну газових труб у багатоквартирному будинку для досягнення необхідного для автономних котлів тиску в мережі. У разі потреби кошти на реконструкцію газової мережі в багатоповерхівці виділяються з міського бюджету. Якщо жителі хочуть облаштувати електрокотли, теж треба враховувати можливості існуючої електромережі.
Комісія засідає раз на місяць. За умови прийняття позитивного рішення складається протокол, копія якого надається заявнику. Зокрема, зазначається перелік організацій, до яких необхідно звернутися для встановлення у квартирі індивідуального опалення.
Усі перераховані вимоги зазначені у роз’ясненні Мінрегіонбуду від 17 травня 2016-го року, наголошує Петро Піковський.
Зважаючи на цю відповідь, наразі у місті можна від’єднатися від централізованого опалення лише цілим будинком. Але для ухвалення такого рішення зібрати усіх власників квартир, як свідчать факти, практично неможливо, адже майже в кожній багатоповерхівці є люди, котрі роками не живуть за цією адресою і їхнє місце перебування невідоме. І навіть, якщо вдасться зібрати всі підписи, треба буде чекати, доки в будинку облаштують нові внутрішньобудинкові газомережі. Це, до слова, не загрожує лише двоповерхівкам, у більшості яких тиск газу достатній і труби замінювати не потрібно.

Доки номер готувався до друку, стало відомо,
10 червня набрав чинності новий ЗУ «Про житлово-комунальні послуги», у «Прикінцевих та перехідних положеннях» котрого зазначено: «У багатоквартирних будинках, у яких на день набрання чинності цим Законом не менш як половина квартир та нежитлових приміщень відокремлена (відключена) від мереж централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, власники квартир та нежитлових приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов’язані, але мають право виключно за власним рішенням у встановленому порядку відокремити (відключити) від них свою квартиру чи нежитлове приміщення та влаштувати систему індивідуального теплопостачання…»
Як діятиме мерія та теплопостачальне підприємство ТОВ «Малин Енергоінвест» з врахуванням нових обставин, покаже час. Адже цей закон не передбачає видачі дозволів для будинків, де більша частина квартир вже від’єдналася.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.