«Як жити у теперішньому злодійському світі?»

Немає коментарів 96 Переглядів

— Як безбожно дурять людей! Дають позику, не дивлячись, чи можуть ті повернути позичене. Потім деруть останню шкуру, — не стримувала емоцій літня жінка на автобусній зупинці у середмісті, зриваючи наклеєні рекламні оголошення. — Скількох людей уже пустили із торбою по світу, а ще ніяк не наїдяться…
Жінка не шкодувала лайливих слів на адресу тих, хто роздає направо й наліво так звані «швидкі кредити». Оголошення про те, що кожен із нас може миттєво отримати десять, п’ятдесят і навіть сто тисяч гривень, красуються чи не на кожній міській зупинці, «прикрашають» ледь не кожен стовп. Ось, приміром, «Виручимо, якщо не вдається дотягнути до зар­плати! До 50 тисяч готівкою без застави!». Або «Пенсіонерам швидкі й доступні кредити на лікування, придбання побутової техніки». Спокусливо, чи не так? Дають гроші, не вимагаючи ні довідок про доходи, ні застави, ні поручителів. Достатньо лише мати при собі паспорт та ідентифікаційний код.
— Мій син так унадився у ті кредити, що немає через них життя, — трохи заспокоївшись, продовжила бабуся. — Дружки підказали, де брати гроші на випивку, тож, коли «горять труби», за паспорт, код — і в позички. Нещодавно знову узяв тисячу гривень, а нам із чоловіком довелося віддавати сім. Три місяці сиділи з дідом на сухому пайку, аби розрахуватися. Проте й тепер спокою немає. Хто дасть гарантію, що син знову не побіжить по швидкий кредит? Ось який вигідний бізнес роблять на безтолкових!
У подібні кредитні пастки люди потрапляють часто. Інколи від безвиході, коли, приміром, терміново потрібні гроші на лікування. Проте частіше у боргову яму стрибають за таких обставин, як розповіла жінка, з якою познайомилася на зупинці. Умови швидких кредитів здаються позичальникам дуже вигідними. Підписуючи договір, не всі його уважно читають та й далеко не всі, відверто кажучи, розуміють написане. Зокрема й те, що зазначений у рекламі розмір відсотків — за один день користування позикою. За прострочення повернення коштів світить штраф і автоматично збільшується відсоткова ставка: наприклад, з одного відсотка до трьох за день. Так, очевидно, й набіг борг, який у декілька разів перевищував суму, взяту молодим чоловіком у кредит. «Вибивати» його з родичів — це вже справа часу й техніки. У хід ідуть різні методи: погрози, мовляв, відберуть машину, квартиру, безкінечний телефонний терор колекторів. Часто-густо люди не витримують, здаються і несуть останнє, аби розрахуватися.
Свідки нашої розмови з літньою жінкою не засуджували її. Казали, у житті буває ще гірше. Бабусин син, мовляв, хоч гульнув на тисячу, а скільки випадків, коли людина ні сном, ні духом не відає про кредитний зашморг, що затягується на її шиї. Все тому, що ніколи не брала кредиту, а тут, немов обухом по голові, — у вас борг. Як не запанікувати? Потім бідолаха пригадує, як нещодавно до її оселі проникли злодії. Нічого не винесли з хати, однак кудись зникли документи: паспорт, ідентифікаційний код, пенсійне посвідчення. Чи не звідти, напрошується думка, дме кредитний вітер?
Шахраї тепер вигадливі й технічно грамотні. От ви, шановні читачі, приміром, знаєте, що таке вішинг? За незнайомим модним словом криється дуже поширена злодійська схема, в яку заплутали не одного жителя Малинщини. Вішинг — це коли телефонують і намагаються отримати інформацію про банківську картку, код. Якщо, не доведи Господи, клюнете, у кращому випадку почуєте від правоохоронців: «Ну, що ж ви такі довірливі?».
Технічний прогрес не стоїть на місці, тож і не знаєш, звідки чекати біди. Тим паче, база персональних даних потенційних клієнтів давно сформована й широкодоступна. Нині у магазинах частенько пропонують заповнити різні бланки, аби отримувати бонуси й знижки на товар, і ми, не підозрюючи нічого поганого, спокійно прописуємо там свої імена, прізвища, адреси, номери телефонів.
— Не знаєш, як жити у теперішньому злодійському світі, — бідкалася наостанок бабуся. — Ми ж, щоб віддати сім тисяч боргу за сина, знову влізли в позички до сусідів, родичів. До кредитних установ тепер — ні ногою…
Та чи достатньо цього, подумала, щоб почуватися захищеним від різних шахрайських схем?..

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.