Хакерські атаки досягли Малина?

Немає коментарів 125 Переглядів

Минулого тижня у багатьох українців виникли проблеми з комп’ютерами. Малинчани теж відчули значні незручності при користуванні ПК та ноутбуками — Windows «зависав», не реагували ні клавіатура, ні мишка, а після перезавантаження ПК через 20-30 хвилин програмне забезпечення знову відмовлялося працювати. Хтось ззовні неначе керував комп’ютером та усіма програмами. Траплялося, навіть файли текстових редакторів, зокрема Word, не вдавалося в процесі роботи записати на жорсткий диск ПК чи флешку. Водночас антивірусні програми «віруса-шпигуна» не помічали, тому й не могли знешкодити.
Як пише «Радіо Свобода», наразі активувалися російські хакери, котрі насамперед намагаються пошкодити сервери центральної виборчої комісії України і комп’ютери її співробітників, щоб маніпулювати президентськими виборами, які заплановані на 31 березня 2019 року. Про це в інтерв’ю агентству «Reuters» повідомив начальник департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк.
За його словами, хакери використовують заражені вірусом вітальні листівки, рекламні розсилки, пропозиції щодо оновлення програмного забезпечення і додатків, а також інші шкідливі фішингові матеріали, призначені для крадіжки паролів і особистої інформації.
До того ж зловмисники спрямовують атаки не тільки на виборчі сервери, але й на персональні комп’ютери співробітників комісії, додав він: «Йдуть постійні атаки — від простого (програмного забезпечення) до підкладання додатків, які використовує той чи інший співробітник… Такі розсилки, спам-листи надсилають їм та їхнім родичам, де міститься шкідливе ПО для контролю над їхньою комп’ютерною технікою. Це найпростіший спосіб, але він дієвий».
До слова, Україна вже була об’єктом масштабних
кібератак. Починаючи з 2014 року, хакери атакували енергетичні, транспортні та банківські системи України. Шкідлива програма NotPetya вразила тисячі комп’ютерів не тільки в нашій країні, яка була головною мішенню атаки, але й у всьому світі.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.