Хто ділитиме старість із горе-батьками?

Немає коментарів 220 Переглядів

Зима була найгіршою порою для Михайла Івановича. Не тому, що всі стежки й дороги замело снігами, а тому, що довго й нудно тягнуться одинокі старечі вечори. Стільки думок у голові, аж страшно, а поділитися ні з ким. Тож тільки блиснуло сонечко й почало зігрівати, чоловік на інвалідному візку помалу викотився на подвір’я. Може, думає, хтось йтиме вулицею, то хоч декількома словами перекинеться. Та, як на зло, на дорозі — ані душі. Тож Михайло Іванович, обійнявшись зі своєю самотністю, знову поринув у сумні думки: як жити далі, на що сподіватися? Старенька батьківська хата похилилася, ось-ось розвалиться. Тин також вклонився до землі, добре, сусід торік підпер його декількома палицями, а то лежав би й досі. У дворі колишуться будяки у людський зріст. Он скільки брудної одежі назбиралося, а випрати нікому. Спокою літньому чоловікові не давало й інше: була б дружина, діти, хіба жив би у халупі? Мав би щодня чисту сорочку, свіжу юшку, не перебивався б кількою у томатному соусі. Та що тепер говорити? Проміняв колись родину на чарку, зараз хоч живим лізь у могилу.
— А ти не знаєш, що робити? — якось запитав Михайла Івановича сусід, який прийшов колотити комина. — У тебе ж у місті є донька. Кажуть, вдало вийшла заміж, має гарну роботу, не бідує. У новинах чув, держава хоче зобов’язати дітей платити аліменти нужденним батькам. Тож іди до суду, нехай донька підтримає тебе на старості. Ти як-не-як батько, дав їй життя, тепер хай вона про тебе, каліку, подбає.
Михайло Іванович на ці слова гірко всміхнувся. Який там батько? Одна лише назва. Коли дружина народила доньку, так «мочив» її появу на світ, що два тижні не показувався вдома. «Воскрес» на декілька днів, потім ще півроку розносив могоричі на роботу, друзям, знайомим. За п’янкою не помітив, коли донька зробила перші кроки, сказала перше слово. Згодом у терплячої дружини опустилися руки, і вона вказала випивосі на двері. День-два Михайло Іванович погорював й знову узявся за чарку. Уся зарплата й підробітки йшли на випивку. Ніколи навіть не думав, аби допомогти дружині у вихованні дитини, купити доньці платтячко, туфельки, курточку. Бувало, чув від знайомих, донька хворіє, проте, вважав, колишня благовірна справиться сама. І вона, хоча дуже скрутно було, справлялася. Сама відучила доньку у школі, потім в інституті. Батько ніколи й копійки не дав на дорогу, що вже казати про аліменти?
Важкі спогади клубком підступили до горла немічного чоловіка. Та все ж вирішив прислухатися до поради сусіда й покотив візком в юридичну контору.
Розповів усе як є, нічого не втаїв зі свого колишнього життя.
— Ви не мали причетності до виховання доньки, тож не можете на старості шукати притулку біля неї й розраховувати на аліменти, — таким був вердикт юриста.
Ховатися від свого батьківського обов’язку — виховання дітей — стає останнім часом нормою життя багатьох чоловіків і навіть жінок. Доказ тому — значне зростання кількості справ про стягнення аліментів на дітей.
За словами заступника керівника апарату Малинського районного суду Наталії Крушевської, торік до суду надійшло 124 позови щодо стягнення аліментів на утримання дітей, з яких задовольнили 121. Також було видано 13 судових наказів про присвоєння аліментів на дітей у розмірі 30-ти відсотків прожиткового мінімуму. Цьогорік статистика також не радує, адже за чотири місяці надійшло 43 позови, з яких задовольнили 41, і видали шість судових наказів.
А скільки горе-батьків навмисне ухиляється від сплати аліментів? Приміром, приховують справжні доходи, вигадують проблеми зі здоров’ям, аби не допомагати копійчиною своєму чадові. Однак молоді роки мчать швидко, старість ще нікого не обійшла стороною. Тож, дивись, і «ухилянцям» знадобиться підтримка дітей на схилі літ.
Але хіба є совість у тат і мам, котрі свідомо відмовляються від синів та доньок? Мабуть, тому з роками й більшає таких, як Михайло Іванович.
До речі, донька чоловіка, дізнавшись про скрутне становище й хворобу батька, пробачила його й узяла опіку над старим. Тільки це швидше виняток із правила. Так щастить далеко не всім горе-батькам…

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.