Кишкова паличка у Малинськiй водi.

2 коментарів 669 Переглядів

Протягом травня–червня 2016 року териториальними структурними підрозділами Житомирського обласного  лабораторного центру відібрано та  досліджено 72 проби води за показниками якості та безпечності з поверхневих водойм, що використовуються населенням з метою відпочинку. Серед досліджених проб води виявлено 18 зразків, що не  відповідали встановленим санітарним нормативам, в т.числі  в річці Гуйва на  території м. Андрушівка за рівнем БСК (біологічного споживання кисню)  та вмістом заліза,  в ставках «Шандора»,  «Шкіроб’єднання», «Рафінадний завод»  в м. Бердичеві, в річці Тетерів у межах м. Коростишева за органолептичними показниками та в  межах м. Радомишль за бактеріологічними показниками (вміст лактозопозитивних кишкових паличок в 14 разів перевищував встановлений норматив),  в річці Уборть в межах Олевського  та Ємільчинського районів за вмістом заліза, бактеріологічними, органолептичними показниками та рівнями БСК (біологічного споживання кисню) і ХСК (хімічного споживання кисню), в річці Ірша в межах м. Малин за бактеріологічними показниками.

Внаслідок надзвичайної ситуації техногенного характеру на річках Хомора та Случ в межах Баранівського на Новоград-Волинського районів якість води значно погіршилась в порівнянні з середньостатистичними багаторічними  спостереженнями за вмістом заліза, рівнями хімічного та біологічного споживання кисню, розчиненого кисню, бактеріологічними показниками. Така  вода є небезпечною для  використання її з рекреаційною метою.

На разі роведеними  дослідженнями  виявлено значну кількість  водойм, що активно використовуються населенням для відпочинку, в яких вода відповідає санітарним нормам. Це  бувший піщаний кар’єр Житомирського заводу силікатних виробів  с. Слобода Селецька, озеро «Мельком» с. Сонячне у Житомирському районі, озера біля с. Великі Кошарища в Коростишівському районі, «Блакитне озеро» в Овруцькому районі, річки Тетерів в межах Чуднівського району та м. Житомира, Жерев в смт.Лугини, Гнилоп’ять в м. Бердичеві, Візня в Малинському районі.

Основним джерелом забруднення поверхневих водойм є неякісно очищені сточні води на діючих  очисних каналізаційних спорудах міст та  селищ області.

Фахівцями обласного лабораторного центру продовжується моніторинг якості води з поверхневих водоймищ  з метою  ознайомлення  населення області через засоби масової інформації про отримані результати,  надання  рекомендацій щодо можливості   використання  поверхневих  водоймищ з рекреаційною  метою та інформування місцевих органів самоврядування, виконавчої влади з  пропозиціями для вжиття  відповідних  заходів  в разі необхідності, спрямованих на  покращення  якості води в поверхневих водоймах.

Розміщено в : malin
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.