Кому заважають сосонки?

Немає коментарів 169 Переглядів

Декілька тижнів на Малинщині не вщухають дискусії про те, хто і навіщо повирубував молоді сосонки між селами Горинь та В’юнище.
Зокрема, у редакцію «МН» звернулася малинчанка Людмила Ващенко, котра розповіла, днями їхала з дітьми у Житомир і була шокована — просто неба, між поворотом на Горинь і В’юнище, на величезній території лежали молоді сосонки (на знімку). Жінка обурена, і небезпідставно. Дерева були приблизно одного віку, і могли бути реалізовані до новорічних свят або перероблені на пелети. «Навіщо так бездумно знищувати молодий ліс?» — запитує пані Людмила.
Щоправда, у Горинській сільській раді — куди одразу звернулася за роз’ясненням — заспокоїли. Мовляв, там — людські паї. Вперше за багато років знайшовся орендар, котрий взявся їх обробляти. Сельчани задоволені, бо отримуватимуть пристойну орендну плату. А сосонки — самосій.
Подібні версії, до речі, висували і користувачі соц­мереж, де теж бурхливо обговорювали подію. Люди, серед яких були і фахові землевпорядники, переконували, ніякого криміналу в знищенні дерев немає — земля сільськогосподарського призначення, тому має використовуватися для вирощування культур.
Раніше, втім, заліснені паї передавали у лісгосп. Тому уточнили отриману інформацію в райдержадміністрації, сподіваючись до того ж дізнатися назву компанії, котра заходить на занехаяні паї. Проте в управлінні регіонального розвитку РДА спростували «версію» сільради і запевнили, подія, яка наробила стільки шуму, не варта уваги ЗМІ, усього-на-всього прочищають лісосмуги вздовж ліній електропередач.
Однак диму без вогню не буває. Як дізналися, на районній земельній комісії вже декілька засідань поспіль обговорюється питання передачі в оренду невитребуваних паїв, розміщених, зокрема, на територіях Іванівської та Горинської сільських рад. Претендують на землі декілька компаній. 13 квітня іванівські заліснені паї вирішили передати житомирській компанії «Аграрна група «Полісся», яка запропонувала найвищий відсоток за оренду. Щодо горинців — питання вдруге відклали.
Відомо, подавало також документи на комісію і ПП «Землі Полісся». То хто ж наразі хазяйнує на горинських землях і кому заважають молоді сосни?
Сподіваємося невдовзі від посадовців отримати повну офіційну відповідь.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.