«Конкурсний відбір» у виконком триває

Немає коментарів 95 Переглядів

Третя сесія міської ради сьомого скликання відбулася 11 грудня — вкотре у актовому залі школи мистецтв (про причини «переселення» сесій у дитячий заклад дещо згодом) — за участю міського голови Олексія Шостака, секретаря ради Дмитра Кисельчука та 32 депутатів. У порядку денному було чотири блоки поточних питань та «Різне».

Депутати внесли зміни до міського бюджету. Зокрема, розподілили отримані субвенції з державного бюджету — 521 581,01 гривень на погашення заборгованості з різниці у тарифах, яка, до слова, спрямовується здебільшого на оплату використаного природного газу, 3 110 900 гривень на пільги і житлові субсидії, 99 900 гривень на забезпечення пільг з послуг зв’язку та компенсацію за пільговий проїзд, з них 21 157 гривні за проїзд на залізничному транспорту, стільки ж — на автомобільному транспорті.

Коштів на субсидії, як наголосила начальник фінуправління Тетяна Борисенко, вистачить до кінця року всім заявникам. Натомість перевізникам доведеться сутужно, адже те, що дала держава — «капля в морі». В цілому місто виставляє потребу на рік 500 тисяч гривень, ця сума становить 30 відсотків від того, що насправді потрібно для забезпечення проїздом всіх пільговиків.

Незважаючи на мізерний бюджет наприкінці року, перепало дещо і комунальникам. Щоправда, на засіданні бюджетної комісії, яка збиралася двічі перед сесією, спочатку заслухали керівників підприємств та перевірили документацію на кожну гривню, котру планували витратити комунальники. І наголосили, що так буде кожного разу, і закупівлі «у своїх» підприємців за завищеними цінами мають канути у Лету.

У підсумку, ЖРЕПу для придбання запчастин на ремонт комунальної техніки надали 15 000 гривень — це половина від суми, потребу у якій виставляло підприємство. ТОВ «Малин Енергоінвест» на водопровідно-каналізаційне господарство та автошини — 94 004 гривні. КП «Благоустрій» для ремонту техніки, яку застосовуватимуть у зимовий період — 82 870 гривні.

До слова, про необхідність економії кожної гривні наголосили на бюджетній комісії і начальнику міськво Миколі Шеренку. За кілька хвилин через мережу Інтернет, приміром, депутати дізналися ціни на дві пральні машинки та електроплиту, і довели, що можна зекономити… 8000 із 34 890 гривень, які спрямовувались на такі цілі.

Також звернули увагу на вартість лічильника води, який планують придбати для ЗОШ №4 — вона становить за накладною 3600 гривень, натомість у інтернет-магазинах такий же пристрій можна придбати за 2600 гривні. Згадані кошти, а також 20 880 гривень на реконструкцію вузлів обліку газу модульних котелень ЗОШ №5, ДНЗ №4, ЦРД №2, 4 987 гривень на придбання оргтехніки для МЗНВК №1, 6000 гривень на придбання багатофункціонального пристрою у бухгалтерію відділу освіти — усе-таки спрямували. З умовою, що начальник міськво прозвітує, на скільки раціонально використав бюджетний ресурс.

Жвава дискусія виникла навколо проекту міської програми оздоровлення та відпочинку дітей міста на 2016-2020 роки. Путівок обмаль, а пришкільні табори назвати оздоровленням важкувато — і про це прямо говорили депутати. Міський голова у свою чергу підтвердив, що у державі створюють денні табори здебільшого, аби прозвітувати про чисельність дітей, яких нібито оздоровили. Водночас всі розуміють, що ні про яке покращення здоров’я не йдеться. Діти там весело проводять дозвілля — і не більше. Однак альтернативи, мовляв, немає. Якщо купувати путівки, то оздоровляться загалом одиниці. Депутати таки затвердили програму, відповідно до якої у 2016-му році з міського бюджету орієнтовно мають спрямувати на її реалізацію 378 тисяч гривень, з інших джерел — 95 тисяч гривень.

Депутат Василь Федоренко висловив зауваження і щодо програми соціальної підтримки дітей, молоді та сімей Малина на 2016-2020 роки, проект якої, за словами депутата, виготовляють за шаблоном без обговорення з громадськими організаціями. Варто було б, до слова, у Малині створити організацію скаутів (пластунів) тощо. Програму, проте, затвердили у наданій редакції, але наголосили, що депутати та молодіжні активісти зможуть вносити власні пропозиції у будь-який час.

У блоці земельних питань надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою 113 атовцям, які мають отримати по 0,06 гектарів присадибної ділянки у районі вулиці Танкістів-Кантемирівців. Громадські слухання та жеребкування вже відбулися за попередньої каденції депутатів і на сьогодні землею забезпечені всі військовослужбовці та працівники міліції, які були в зоні АТО та звернулися у мерію із відповідною заявою.

А от виконком, який цього разу був представлений у дещо іншому складі, депутати знову не затвердили… «За» проголосувало 12 депутатів і міський голова, «проти» — 11, «утрималося» — 10. Як наголосив головуючий, всі партії, представлені у раді, надали власні пропозиції, і наразі претендує на членство у виконкомі 30 осіб. Натомість кількісний склад виконкому — 17 осіб, із них сім постійних: міський голова, три заступники, секретар, керуюча справами, депутат обласної ради. Отож, на решту десять місць, схоже, розігралася конкуренція не на жарт.

Щодо проведення сесій у Школі мистецтв, то «собака зарита» у конфлікті інтересів між РДА та мерією. Близько двох років міськвиконком відмовляється укладати з Фондом держмайна договір на оренду приміщення, адже вимагає передати «білий дім» з державної у комунальну власність міста. Оскільки Фонд держмайна незадовільно утримує його — не проводить своєчасно ремонт і т.д. На сьогодні усна домовленість про передачу приміщення місту досягнута, але документально це стане можливим через півроку. На орендну плату необхідно до 30 000 гривень на рік, і їх пропонують усе-таки передбачити у бюджеті 2016 року, аби зняти напругу між містом і районом, який, до слова, отримує 50 відсотків від орендної плати.

Розміщено в : Влада, Новини Малина

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.