Лише разом ми зробимо наше місто квітучим

Немає коментарів 470 Переглядів

Щоб кардинально змінити життя громади, до влади мають прийти молоді та амбітні люди — про це не один раз доводилось чути від пересічних містян. У Малині вже рік на чолі міськвиконкому молода команда. Звісно, не все вдається з першого разу, але результат мають — наразі наше місто входить до трійки лідерів області у напрямку соціально-економічного розвитку. Незважаючи на загальні кризові явища в державі Малин торік спромігся втілити в життя й багато проектів у різних галузях. Про здобутки і труднощі, перспективи міста наша розмова з першим заступником міського голови Петром ПІКОВСЬКИМ.

— Петро Валентинович, на перехресті двох років прийнято підводити підсумки та будувати нові плани…

—  У комунальному напрямку, за який безпосередньо відповідаю — вдалося чимало. Зокрема, за кошти міського бюджету замінено майже два кілометри аварійного водогону по вулиці Ватутіна, що дало можливість суттєво зекономити на втратах води.  Здійснено капітальний ремонт асфальтного покриття однієї з найгірших за станом дороги по вулиці Українських повстанців, а також ямковий ремонт на дорогах міста загальною площею 4000 метрів квадратних. Придбано рециклер з інфрачервоним розігрівачем — це дозволить зменшити собівартість поточного ремонту доріг щонайменше на 30 відсотків.  Перші, експериментальні, випробування пристрою були не зовсім вдалими, але нині технологію налагоджено і по вулиці Миру, до прикладу, покладено доброякісний асфальт. Відремонтовано 16 аварійних ліфтів у багатоквартирних будинках — це безпека наших громадян. Прибрано десятки стихійних сміттєзвалищ, залучено інвестора та встановлено євроконтейнери.

—   Євроконтейнери — це зручно. Проте є й нарікання на роботу ПП «Зелене місто — Малин»…

— Скарги здебільшого від жителів приватного сектора. Там немає євроконтейнерів, а їздить сміттєзбиральна машина. У зв’язку з технічними неполадками сміття забиралось невчасно, через що й виник колапс. Для узгодження нового графіку вивозу ТПВ та з’ясування проблем необхідно звернутись в компанію ПП «Зелене місто — Малин» за адресою: вулиця Гагаріна, 17а (окремий вхід справа), або за телефоном: 094-91-69-149. Якщо й надалі виникатимуть непорозуміння, нехай містяни пишуть листи-скарги у мерію — виставлятимемо компанії акти-претензії. Адже вона зобов’язалася охопити все місто, відтак має укласти договори з усіма домоволодіннями.  Наполягатимемо, аби ПП «Зелене місто — Малин» уклало договори напряму і з жителями багатоквартирних будинків — наразі платежі за вивіз ТПВ входять в загальну квартплату, яку збирає ВК ЖРЕП.

— Велика проблема — неякісна питна вода у криницях. Рік тому у владних кабінетах говорили про буріння свердловин у багатонаселених мікрорайонах міста…

— У місті є п’ять законсервованих свердловин — щоправда, без жодної документації. Спершу розглядали можливість їх відновлення. Були й інші варіанти. Проте, аналізуючи, стикнулись із проблемою — у глибинній воді великій вміст заліза. Необхідно обов’язково встановлювати станції знезалізнення води. Обслуговування свердловин, відтак, обійдеться у величезну суму. Наразі розробка проекту призупинена, проте продовжуємо шукати альтернативний варіант.

Не хлібом єдиним живе людина, як мовиться. Малинчани хочуть культурно відпочити. Що робиться у напрямку реконструкції міського парку?

— Виготовлено проекти для очищення ставків, реконструкції системи шлюзів. Працюємо у напрямку залучення на їх реалізацію екологічних коштів. Передбачається, крім того, реконструкція освітлення та капітальне будівництво — осучаснення доріжок та інше. Зауважу, не всі містяни бережно ставляться й до того, що маємо. Мало не кожного місяця ремонтуємо альтанки та замінюємо дороговартісні ліхтарі, які розтрощують у нічний час. На відновлення бюсту Барміна, який хулігани розбили та здали на металобрухт, необхідно виділити з бюджету як мінімум 50 тисяч гривень.

— Минулого року в місті створено сім ОСББ і зараз в цілому їх дев’ять. Чи буде мерія сприяти у залученні грантів для ОСББ на капремонт, утеплення будинків?

— Авжеж. У нас за договором працює фахівець, яка безпосередньо займається моніторингом міжнародних проектів та грантів, у тому числі для ОСББ. Міська рада готова забезпечити співфінансування проектів ПРООН/ЄС та інші, надати міжнародним організаціям необхідні гарантійні листи, здійснити фаховий супровід проектів, однак ініціатива має йти від об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Якщо люди не схочуть нічого змінювати — влада нічим не допоможе.

— Проте, від міської влади теж багато залежить. Гранти надаються насамперед містам, які мають стратегічний план розвитку міста — у Коростені, до прикладу, його розробили майже два десятиріччя тому й для цього, до слова, задіяли 3000 спеціалістів, які працювали протягом трьох років. Також сьогоднішня вимога —  план сталого енергетичного розвитку міста (для проектів з енергозбереження). Чи розроблено такі плани у Малині?

— Слушне запитання, стратегічний план розвитку міста наразі в процесі формування, але напрацювання вже маємо. Якщо порівнювати нас з сусідами, то їхня команда працює майже двадцять років, у нас ще все попереду і можливо здобутків буде значно більше. Якщо говорити про міжнародні гранти, то у Малина вже є досвід співпраці з USAID — успішно реалізований проект щодо переведення на альтернативні джерела палива котельню, що опалює ЗНВК №1, ЗОШ №2, ДЮСШ.  За рахунок міжнародних організацій  встановлено сонячні батареї для нагрівання води на даху ММРТМО.

— Нещодавно стало відомо, що Житомирську область попередньо поділили на три госпітальних округи: Житомирський, Коростенський та Новоград-Волинський.  Яка доля Малина?

—  Міський голова Олексій Шостак взяв безпосередню участь у роботі наради, на якій сформовано попередній перелік госпітальних округів та їх центрів.  Олексій Григорович наголосив на перевагах, які має Малин, та запропонував облаштувати на базі ММРТМО лікарню інтенсивного лікування першого рівня Коростенського округу. Пропозицію підтримали. Проект подано на затвердження міністерством. Якщо Київ не внесе корективи, малинчани збережуть лікарню, й навіть розширять її. Крім того, вже сьогодні відомо, що на область буде три перинатальних центри — у Житомирі, Малині та Бердичеві. Реконструкція пологового відділення, проведена торік, була своєчасною й вкрай необхідною для отримання цього статусу.

— У 2016-му було багато суперечок щодо необхідності археологічних розкопок. Але — результат отримали значно більший, ніж очікували. І зараз у планах відкриття музею під відкритим небом. Чи будуть реалізовані ці плани?

— Обов’язково. Зараз робиться візуалізація — розчищення «териконів» для облаштування музею під відкритим небом у Городищах. Також цьогорік розпочнемо реконструкцію приміщення для музею «під дахом», який буде розташований в колишньому приміщенні СЮТ у мікрорайоні меблевої фабрики. Поки що експонати з археологічних розкопок розмістили на першому поверсі будівлі міськво.

— Торік говорили про відкриття у Малині сервісного центру МРЕВ. Чи це реально?

— Цілком. Уже відбулась зустріч з керівником Радомишльського сервісного центру. Досягли домовленості про виїзні прийоми у Малині. Зараз вирішується питання про ведення попереднього реєстру замовників послуг. Розглядаються два варіанти: малинчани звертатимуться у Центр надання адміністративних послуг (ЦНАП) або замовлятимуть послуги через Інтернет.

— Наприкінці року в місто надійшла субвенція з держбюджету у розмірі більше 1 мільйона гривень на придбання житла атовцям. Хто отримає його і яка процедура закупівлі?

— Ці кошти будуть перераховані безпосередньо на рахунки: учасника АТО Віктора Пінчука та сина загиблого бійця ЗСУ Олександра Гулькевича. Вони самі займатимуться закупівлею житла або можуть здійснити інші покупки, але мають надати в міську раду підтверджуючі документи.

— Які маємо перспективи для додаткового наповнення міського бюджету?

— Дієвий крок у цьому напрямку інвентаризація земель, яку розпочато того року.  Упорядкування земельного фонду призведе до виявлення вільних ділянок для продажу, передачу в оренду, допоможе виявити людей, які вже фактично користуються землями тощо. Наступним кроком стане виготовлення Генерального плану міста, що дасть можливість чітко встановити межі міста та планувати розбудову інфраструктури.

— Чи є співпраця з нардепом Павлом Дзюбликом, обласними депутатами — Олегом Дзюбенком, Сергієм Диняком, підприємцями, громадськими активістами міста?

— Авжеж. Торік завдяки плідній співпраці міської влади з депутатами різних рівнів вдалося залучити на розвиток міста мільйони гривень. Великий обсяг робіт здійснено у дитсадках, школах, придбано спортінвентар, спецтехніку, комп’ютери тощо. Підприємці теж йдуть назустріч громаді — більшість культурних, спортивних заходів проводяться за рахунок благодійних коштів. Радує й молодь, особливо ГО «Молодь в дії» — вони є ініціаторами та організаторами багатьох загальноміських дійств. Також хочу подякувати всім волонтерам, які не стоять осторонь і переймаються проблемами малинських бійців, котрі захищають нашу Батьківщину.

— Однак минулого року була певна конфронтація між депутатським корпусом міськради та апаратом виконкому. Які сподівання на наступний рік?

—  Якщо перестанемо в діях керуватися політичними амбіціями і об’єднаємось навколо нашого міста, то результат буде вдвічі кращий.

— Що плануєте на 2017 рік?

— Капітальний ремонт асфальтного покриття вулиці Танкістів-Кантемирівців, заміну водогону на аварійних ділянках по вулицях Лисенка, Шевченка, Г. Бондарик,  залучення  інвестиційних коштів  на реалізацію проектів з енергозбереження, а саме реконструкцію вуличного освітлення по Грушевського, Огієнка та Кримського. Старі демонтовані ліхтарі будуть встановлені на другорядні вулиці, які потребують освітлення. Також реконструкцію каналізаційно-насосних станцій за екологічні кошти. За сприятливих умов розпочнемо й асфальтування проспекту Машинобудівників, який з’єднає вулиці Кримського, Огієнка та мікрорайон «Прожектора» — вартість проекту до семи мільйонів гривень.

— Сьогодні Різдво…

— Вітаю малинчан та гостей міста з Рідзвом Христовим! Бажаю миру, злагоди, сімейного благополуччі. Лише разом ми зробимо наше місто квітучим, бо поодинці не справимось. Запрошую всіх на святкування Різдва на центральну площу міста — спільно з креативною молоддю ми підготували для вас феєричне дійство.

 

Софія Андрієнко.

Розміщено в : Місцеві новини
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.