Малину газ відключили, а найбільших боржників в області не зачепили

Немає коментарів 100 Переглядів

Ще раз повернемось до надзвичайної ситуації, яка виникла минулого понеділка у місті. Нагадаємо, газівники опломбували усі комунальні котельні і без тепла залишились жителі багатоквартирних будинків, які користуються централізованим опаленням. Три котельні згодом підключили до газу, але 500 сімей цілу добу мерзли у квартирах, а подекуди не було й світла.

Наступного дня о 13-ій годині в мерії засідала комісія ТЕБ та НС, у складі якої був і головний інженер Малинського УЕГГ Ігор Дорошенко. Він повідомив зокрема, що серед усіх міст області надзвичайна ситуація виникла тільки в Малині — лише нашому місту газівники відключили котельні, які подають тепло населенню та соціальним об’єктами. У жодному іншому районі Житомирщини, не зважаючи на борги за розподіл газу, до таких радикальних мір не вдалися.

Водночас офіційний сайт ПАТ «Житомиргаз» повідомляє, що з початку 2016 року теплопостачальні підприємства області за отримані послуги з розподілу газу в цілому заборгували 41,7 мільйони гривень. Найбільші боржники — «Житомиртеплокомуненерго» (м. Житомир), «Теплозабезпечення» (м. Коростень), «Бердичівтеплоенерго» (м. Бердичів). Чому відтак Малину усього за 207 тисяч гривень боргу, який виник з об’єктивних причин, опломбували котельні — питаннячко…

Упереджене ставлення до Малина обласних структур — не новина. Керманичів у місті маємо нових, а ситуація усе та ж… Щодо нової схеми оплати за послуги з газопостачання, то з 1 січня теплопостачальні підприємства власне за природний газ сплачують власнику НАК «Нафтогаз України», а за розподіл (доставку) природного газу — ПАТ «Житомиргаз». Перед НАК «Нафтогаз України» Малин у нинішньому опалювальному сезоні боргів не має. Водночас за лютий за послуги з розподілу маємо сплатити «Житомиргазу» понад 500  тисяч гривень (!). Що й казати абонплата — чималенька…

З 1 квітня за розподіл газу доведеться платити і населенню. І, як бачимо, за прострочення платежу — газівники жорстко карають. Керуються новоспеченим Кодексом газорозподільним систем — цей нормативно-правовий акт доволі сумнівний, адже окремі його пункти ідуть у розріз з чинним законодавством, стверджують фахівці.

Related Post

Розміщено в : Місцеві новини

Схожі Новини

Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.