Малинські школярі — без права на пільги

Немає коментарів 241 Переглядів

Минулого тижня батьки школярів, котрі добираються до навчальних закладів Малина маршрутками, вкотре порушили питання часткового відшкодування з міського бюджету вартості проїзду учнів, як того вимагає законодавство. Аби достукатися у чиновницькі двері та привернути увагу до цієї болючої теми, заручилися підтримкою телевізійників. Минулого четверга у Малин приїхала знімальна група телеканалу «1+1», котра робила репортаж біля школи-ліцею №1.
— Те, про що просимо, не забаганка, — пояснювали журналістам мами й тата. — Часткове відшкодування витрат на проїзд школярів передбачене законами «Про освіту» та «Про загальну середню освіту». Його дотримуються у Києві, де проїзд для всіх школярів — безкоштовний. 50-відсоткову знижку на перевезення упродовж навчального року мають учні в обласних центрах, для них діють учнівські проїзні квитки вартістю від 40-ка до 100 гривень на місяць. У Бердичеві, місті обласного значення, проїзд у маршрутці коштує п’ять гривень, однак школярі сплачують лише половину вартості — 2,50 гривні. У Новограді-Волинському діти купують учнівські квитки. У Коростишеві, що за площею і кількістю учнів подібний Малину, дорога у будь-який кінець міста обходиться у три гривні, для учнів — дві.
Чим малинські діти гірші? Ми не просимо, щоб учні їздили безкоштовно, розуміємо, таких грошей, можливо, й немає у бюджеті, проте 50 відсотків відшкодування витрат на дорогу до школи — цілком реальні речі. Напередодні Нового року з такою петицією зверталися у Житомирську обласну раду, ходили до міського голови, однак поки що — глухо.
Аргументи батьків, як бачимо, залізні. Справді, чим малинські діти відрізняються від житомирських, бердичівських, коростишівських? Чому в інших міських бюджетах є гроші для учнів, а в Малині — немає? Однак, схоже, керівництво міста думає інакше.
— У міськраді переконані: немає потреби витрачати гроші на відшкодування вартості проїзду школярів, — продовжує малинчанка Людмила Марченко. — Пояснюють це так: у кожному мікрорайоні міста є школи, рівень викладання у яких приблизно однаковий, тож навіщо, приміром, дитині, яка проживає поблизу ЗОШ №3, їздити на навчання у школу-ліцей? Однак усі ми маємо право вибору і відштовхуємося від того, як простіше добиратися на навчання, де працюють батьки, проживає бабуся.
— Нині на проїзд дітей йдуть великі гроші, — говорить малинчанка Галина Власенко. — Лише на дорогу в школу і назад витрачаємо щомісяця 200 гривень. Якщо син чи донька додатково займається у музичній школі, ДЮСШ або в ЦДЮТ, це ще 200 гривень. Погодьтеся, для багатьох батьків, особливо тих, хто має двох учнів, це багато. До речі, у Малині й найдорожчі шкільні обіди — 20 гривень. У Коростишеві, наприклад, для дітей 1-4 класів харчування безкоштовне.
Аби відобразити цілісну картинку, й показати проблему, озвучену батьками, з усіх боків, журналісти «1+1» навідалися у школу мистецтв, побували у міськ­раді та на підприємстві перевізника Олександра Столяра. На жаль, почути думки мера та підприємця не вдалося. Один того дня поїхав в обласний центр, другий — у столицю.
Заступник міського голови Леся Сніцаренко, до якої журналісти звернулися за роз’ясненням, нічого нового для малинчан теж не сказала. Її думка залишилася незмінною: потреби відшкодовувати вартість проїзду школярів немає, проблема — надумана.
— Але ж в Україні немає жодного міста, де б не діяли пільги на проїзд для учнів, — звернулася журналістка до Лесі Андріївни.
— А Малин?.. — з посмішкою відповіла чиновниця.
Натомість викладачі школи мистецтв підтвердили, проблема з дорогим проїздом справді існує. Зокрема, Ірина Оксаніч пригадала: були випадки, коли мами й тата відмовлялися водити дітей на позашкільне навчання, бо це суттєво спустошувало сімейний гаманець.
До речі, юристи до яких звернулися батьки школярів, кажуть: влада має реагувати на звернення громади. Як відреагують малинські чиновники — покаже час.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.