Медреформа є. Коштів немає

Немає коментарів 107 Переглядів

Минулої п’ятниці в актовому залі центру первинної медико-санітарної допомоги відбулася мед­рада за участю заступника міського голови Лесі Сніцаренко, голови райради Михайла Левковця, керівників структурних підрозділів РДА та медпрацівників.
Після підбиття підсумків за перший квартал року перейшли до основного питання — реформування медичної галузі. Як зазначив головний лікар ЦПМСД Олександр Андрійцев, на початку квітня в усіх лікувальних закладах первинного рівня стартувала кампанія «Лікар для кожної сім’ї», яка передбачає укладання декларацій з пацієнтами. Днями працівники ЦПМСД почали вводити дані в електронну систему E-Health — уже зареєстровано 25 декларацій: десять — у Малині, п’ятнадцять — у Гранітному. Медики планують укласти якнайбільше декларацій до першого липня. Адже від кількості пацієнтів залежатиме обсяг коштів, які надалі отримуватимуть з бюджету. При нинішній системі фінансування медпрацівникам навіть не вистачає заробітної плати на три місяці, не кажучи про інші нагальні потреби: енергоносії, пальне, засоби дезінфекції та інше.
Гостро стоїть і питання перетворення ЦПМСД в комунальне неприбуткове підприємство, зауважив далі головний лікар. Наразі МОЗ категорично заявляє: Національна служба здоров’я України не укладатиме договорів з нереорганізованими лікувальними закладами, відтак може зовсім припинитися фінансування з держбюджету. Аби цього не сталося, на розгляд сесії міськради вже у квітні виноситься відповідний проект рішення про реорганізацію ЦПМСД у підприємство Малинської міськради. Щоправда, невідомо, на яких умовах відтоді обслуговуватимуться ФАПи та амбулаторії. Це питання медикам доведеться узгоджувати з районною та сільською владами.
Поки що в ЦПМСД чекають від сільрад пропозицій про формування спроможної мережі медицини, тобто окупної, незбиткової лікарської практики. Проте виникає запитання: де лікарю в селі набрати 1800 пацієнтів, за яких заплатить держава? Отож, якщо місцева влада не захоче закривати ФАПи у малонаселених пунктах, де залишилося 20-30 людей, схоже, доведеться не лише ремонтувати і опалювати медзаклад, а й видавати заробітну плату медику з сільської казни.
Ще одна новина: невдовзі лікарі вузької спеціалізації — хірург, травматолог, лор, окуліст та інші — з поліклініки переберуться в стаціонар лікарні. Адже будівля поліклініки належатиме первинній ланці. Уже зараз у ЦПМСД говорять, щоб ви­йти з фінансової кризи, частково здаватимуть кабінети в оренду.
Також лише у приміщенні лікарні хворі зможуть здати аналізи, хоч МОЗ заявляє, що забір крові повинні робити в кожному кабінеті сімейного лікаря. «Проблема в тому, що міністерство робить гучні заяви, але коштів на реалізацію задумів не дає», — обурювалися на медраді.
Це, до речі, одна із основних проблем — медреформа не підкріплена фінансами: жодної гривні держава не виділяє на оснащення медицини первинної ланки УЗД, мік­роскопами чи принаймні фонендоскопами, тонометрами, апаратами для неврологічного чи лор-огляду, а також забезпечення автомобілями для відвідування хворих вдома.
До слова, на медраді обмовилися: нещодавно ЦПМСД отримав карту з управління охорони здоров’я ЖОДА, на котрій Малинський район умовно поділений на шість частин — територій доступнос­ті медицини для пацієнтів. Навколо Малина планується центральна територія, у Чоповицькій ОТГ — периферійна територія доступності 1-го порядку, у решті — ПТД 2-го порядку з амбулаторіями монопрактики і пунктами здоров’я, у які, ймовірно, перетворять ФАПи. Щоправда, вимога — шість-сім кілометрів до лікувального закладу — подекуди не дотримана. Але головлікар запевнив, це не остаточний варіант.

Розміщено в : malin
Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.