Микола Рудченко захищає селян, виступає за будівництво онкодиспансеру та не забуває про рідні Чоповичі

Немає коментарів 122 Переглядів

Депутат обласної ради Микола Рудченко вважає, що потрібно терміново на державному рівні розглянути питання, яке стосується агропромислового комплексу та життя самої незабезпеченої на сьогодні верстви населення України – селянина.

Велика рогата худоба, яка утримується в приватних господарствах області, є годувальницею сільських родин. І основу доходів селян складають кошти, виручені від реалізації молока фізичними особами заготівельним підприємствам. Але цінова політика заготівельних підприємств украй незадовільна. Низька закупівельна ціна в межах 3-х гривень не дає можливість селянам утримувати поголів’я корів, яке щороку зменшується, а відтак, зменшується і виробництво якісної молокопродукції.  Щоб переконатись у критичності ситуації, навіть нема необхідності приводити прив’язку до іноземної валюти. На місцевому рівні ефективних заходів щодо нормалізації ситуації не існує. Тож депутат вважає за доцільне ініціювати негайне звернення до Уряду та Верховної Ради України із пропозицією стабілізувати стан ринку молока та вживання заходів для збільшення виробництва молока. Пропонує  дотувати кожен літр молока, який купується переробними підприємствами базової жирності у розмірі 5-6 гривень, або ж на цьому рівні зробити закупівельну ціну на молоко фіксованою. Цю пропозицію він озвучив під час другого пленарного засідання сесії обласної ради.

Також Микола Рудченко вважає за необхідне у наступному році виділити з фонду регіонального розвитку кошти на фінансування будівництва обласного онкодиспансеру.

«За 55 років жодного разу не проводився ремонт онкодиспансеру. А за останні 2 роки цей медичний заклад прийняв 192 тисячі 764 людини. При цьому в середньому щотижня до онкодиспансеру звертається близько двох тисяч онкохворих. Вже більше 10 років регіон утримує в Україні сумну першість за рівнем захворюваності постраждалих як серед дорослих, так і серед підлітків. А злоякісні новоутворення буквально «косять» жителів області — на них стало страждати у 6—8 разів більше людей у порівнянні з доаварійним періодом», – наголосив Микола Рудченко.

Тому і вважає, що вже цього року потрібно розпочати будівництво такого необхідного для сотень тисяч жителів області сучасного онкодиспансеру. Тепер від державної грошової підтримки залежатиме, чи бути в області життєво необхідному медзакладу.

І впродовж медичної тематики Микола Рудченко нагадав депутатам та керівництву області про довгобуд у його рідному селі Чоповичі Малинського району, де вже багато років ведеться будівництво місцевої лікарні, готовність якої складає понад 70%. Після завершення будівельних та ремонтних робіт цей об’єкт використовуватиметься як дільнична лікарня та інтернат для одиноких пристарілих людей. Мова іде про понад 50 осіб, які на даний час перебувають в аварійному приміщенні діючої  лікарні. Микола Рудченко вважає за необхідне сприяти виділенню з фонду регіонального розвитку коштів для завершення будівництва лікарні, на яку розроблена уся необхідна технічна документація.

Прес-служба депутата Житомирської облради Миколи Рудченка.

Related Post

Розміщено в : Новини Житомирщини

Схожі Новини

Реклама
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.