Монетизація пільг відкладається

Немає коментарів 57 Переглядів

З першого липня в Україні мала запрацювати монетизація пільг на проїзд. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман переконував, завдяки нововведенню усунеться несправедливість нерівномірного доступу до пільги, також люди отримають можливість витратити гроші на свій розсуд.
Приміром, у Малині лише за проїзд міським транспортом кожен пільговик отримував би щомісячно близько 150-ти гривень, адже урядова постанова передбачає 30 поїздок на місяць. Точний розмір грошової компенсації, щоправда, затверджують облдерж­адміністрації, виходячи із середньої вартості квитків по області, проте рішення — переходити на «монетизацію» чи залишатися на старій схемі надання пільг у безготівковій формі — приймає місцева влада.
— На сьогодні жодне місто в Україні не ухвалило рішення про монетизацію пільг, — каже міський голова Олексій Шостак. — Малин — не виняток. Адже на грошову компенсацію пільгового проїзду міським, приміським (крім залізничного) та міжміським транспортом загального користування Малину із місцевої казни необхідно виділити близько 25 мільйонів гривень. Таких коштів немає. Для порівняння, цьогорік місто спрямувало перевізникам на компенсацію пільгового проїзду
600 тисяч, район — 100 тисяч гривень.
Отже, монетизація пільг відкладається на невизначений час. В уряді тим часом говорять, уже з наступного року введуть монетизацію субсидій і знову-таки перекладуть цю ношу на місцеві бюджети. Малину лише за приблизними підрахунками на субсидії треба до 120 мільйонів гривень. Тоді як на сьогодні маємо лише 88 мільйонів гривень власних надходжень, котрі розподілені на нагальні потреби міської громади, кажуть у мерії.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.