«Муніципальна няня» допомагатиме батькам

Немає коментарів 64 Переглядів

В управлінні держпраці в Житомирській області роз’яснили, чи скасують відпустку по догляду за дитиною до трьох років із появою послуги «Муніципальна няня».
«Відповідно до національних та міжнародних законодавчих актів, відпустка по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку є беззаперечною гарантією охорони материнства, що є невід’ємним правом жінки у цивілізованому суспільстві», — розповіла головний держ­інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів управління держпраці у Житомирській області Руслана Самчук.
За її словами, послуга «Муніципальна няня» — законодавча ініціатива, яка почне працювати з 1 січня 2019 року. Держава пропонує частково покривати витрати батьків на послуги нянь лише за їхнім бажанням. Сума виплат змінюватиметься згідно із прожитковим мінімумом, який становить нині близько 1500 гривень.
Щоб отримати цю допомогу, батьки мусять самостійно знайти няню для своєї дитини, укласти з нею офіційний договір про працевлаштування, а наприкінці року надати підтверджуючі документи, які й забезпечать компенсацію від уряду. Її виплатять за весь час роботи няні тільки в кінці року через державну фіскальну службу. Компенсацію за роботу няні може отримати і та мама, яка вже вийшла на роботу, і та, яка перебуває в декретній відпустці, але користується послугами няні.
Отже, в управлінні держ­праці в Житомирській області запевняють, відпустки по догляду за дитиною до трьох років залишаються, державну допомогу по догляду за дитиною з появою програми «Муніципальна няня» ніхто не скасовує, залишиться і державна допомога, і виплати на няню. Скористатися програмою «Муніципальна няня» можна тільки в тому випадку, якщо дитині ще немає трьох років. Новий проект не буде обмежувати прав батьків, а тільки надасть невелику фінансову допомогу.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.