На сесію міськради інвалід так і не доповз…

Немає коментарів 91 Переглядів

На передноворічну чергову сесію міськради 21-го грудня приїхали інваліди-колясочники, але вони не потрапили у залу засідань.
У холі вони організували акцію протесту під гаслом: «Бюджет-2019 — геноцид інвалідів і пенсіонерів», оскільки обурені, що міська влада більше турбується про померлих, ніж живих містян. Підставою для таких невтішних висновків стало те, що на утримання кладовищ наступного року з міської скарбниці спрямують
1,2 мільйона гривень, натомість на матеріальну допомогу для лікування та інші потреби соціально незахищеним верствам населення — менше 160 тисяч гривень.
«У місті — близько 10 тисяч інвалідів, пенсіонерів та малозабезпечених сімей, — переконує інвалід Віктор Антоненко. — Ми вимагаємо, щоб у бюджет-2019 внесли зміни, передбачивши їм мільйон гривень на матеріальну допомогу».
Також колясочники вкотре висунули вимогу облаштувати пандуси у всіх державних та комунальних установах, банках, магазинах, щоб вони могли вільно потрапляти у будівлі. Крім того, виділити земельну ділянку для будівництва спецпідприємства, де інваліди змогли б заробляти собі на прожиття.
Повний перелік вимог протестувальників за дорученням мера записав начальник УПСЗН Сергій Недогарок, проте, вочевидь, такий поворот подій не влаштовував очільника мітингу Віктора Антоненка. Він хотів особисто виступити перед депутатами, а тому в прямому значенні слова «поповз» сходами на третій поверх білого дому, але не встиг добратися до закінчення сесії.
До речі, інваліди приїхали у мерію автобусом, який безкоштовно надав перевізник Олександр Столяр, котрий ще минулої акції під стінами міськради пообіцяв виділяти транспорт для людей з особливими потребами.
Власне на сесійному засіданні сталася ще одна неприємна подія: депутати більшістю голосів ухвалили рішення, наслідком якого стане закриття терапевтичного відділення ММРТМО у Чоповичах. Оскільки в ОТГ утворили власне підприємство «первинки», міська влада вирішила скинути із себе і вторинний рівень меддопомоги, переклавши фінансовий тягар на об’єднану територіальну громаду. Тепер Чоповицькій ОТГ доведеться похапцем вирішувати проблему, щоб не залишити стаціонарних хворих без лікування.
Депутати також внесли зміни до міського бюджету-2018 та затвердили доходи і видатки, які плануються у наступному році. Потім перейменували відділ економічного розвитку у відділ економіки та інвестицій, розширивши його штат до чотирьох працівників, один з яких займатиметься пошуком грантів та інших інвестицій у місто. В управління ЖКГ додатково ввели дві посади: інспектора з благоустрою, який паралельно із Олександром Фролковим виявлятиме порушення на території міста, та фахівця з енергоменеджменту, кот­рий опікуватиметься проблемою заощадження енергоресурсів, у тому числі займатиметься документацією з утеплення будівель. Загалом у 2019 році у виконавчих органах міської ради працюватиме 118 осіб.
Після вирішення поточних земельних, організаційних та комунальних питань пленарне засідання 65-ої сесії завершило роботу.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.