На вибори — мільярди гривень із наших кишень

Немає коментарів 24 Переглядів

На вибори президента в бюджет мають закласти два мільярди 354 мільйони 880 тисяч гривень, парламенту — мільярд 949 мільйонів 620 тисяч гривень. Для порівняння, у 2014-му на обрання глави держави виділили мільярд 965 мільйонів гривень, парламенту — 957 мільйонів 572 тисячі гривень.
Функціонування Державного реєстру виборців у 2019 році коштуватиме країні 223 мільйони 539 тисяч гривень. У Центрвиборчкомі додають, раніше планували витратити на реєстр меншу суму — 46 мільйонів 481 тисячу гривень. Та зважили на «суттєве збільшення кількості та підвищення рівня складності кібератак на державні інформаційні ресурси України, об’єкти критичної інфраструктури» і вирішили посилити безпеку Державного реєстру виборців. Отож обсяг видатків зріс.
— То на що ж саме витратять мільярди? — поцікавилися журналісти у заступника голови ЦВК Андрія Магери.
— Вибори президента заплановано на 31 березня 2019 року. Левова частка видатків, виділених на них, піде на фонд оплати праці членів окружних і дільничних комісій та залучених спеціалістів — майже 1,5 мільярда гривень. Щодо інших витрат: виготовлення виборчих бюлетенів і виборчої документації коштуватиме майже 183 мільйони, транспортні послуги для окружних і дільничних комісій — приблизно 140 мільйонів гривень. На канцтовари для комісій передбачили 60 мільйонів…
— А стосовно парламентських виборів, які заплановано на 27 жовтня 2019 року, що відомо?
— Знову ж таки найбільше «потягне» фонд оплати праці членів виборчих комісій та залучених спеціалістів — мільярд 152 мільйони гривень. Виготовлення виборчих бюлетенів та іншої виборчої документації вартуватиме 229 мільйонів, оплата транспортних послуг — 42 мільйони, передвиборча агітація — майже 112 мільйонів гривень.
— Чому кожна наступна зміна влади обходиться щораз дорожче?
— Тому що зростає вартість товарів та послуг. Крім того, згідно з постановою Кабміну, оплату членам виборчих комісій розраховують від мінімальної заробітної плати в державі. У 2014-му
вона становила трохи більше тисячі гривень, а на наступний рік запланована на рівні 4173 гривень.
— Сума, виділена на функціонування Державного реєстру виборців, також немала…
— На 2019 рік просимо 223 мільйони гривень. До цієї суми входить, наприклад, комплекс програмно-апаратних засобів для захисту телекомунікаційної мережі за майже 43 мільйони гривень, серверний комплекс обробки та зберігання даних — понад 33 мільйони.
Але після того, як базу сформують, у наступні роки витрати на неї будуть меншими. Так, на 2020 рік передбачено 47 мільйонів 850 тисяч гривень, на 2021-ий — 46 мільйонів 721 тисячу.

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.