На Житомирщині 37 осіб за корупційні злочини постали перед судом

Немає коментарів 59 Переглядів

З початку цього року, за процесуального керівництва органів прокуратури області, слідчими правоохоронних органів області направлено до суду 30 обвинувальних актів у кримінальних провадженнях про корупційні злочини стосовно 37 корупціонерів.

Про це повідомив начальник відділу прокуратури області Валентин Гордієнко. «Зокрема, до суду скеровано 12 обвинувальних актів про одержання неправомірної вигоди стосовно 16 хабарників, половина з яких розслідувалась слідчими прокуратури», – уточнив він.

Керівник підрозділу розповів, що викриті на хабарництві – це особи, уповноважені на виконання функцій держави або органів місцевого самоврядування. Зокрема, за одержання неправомірної вигоди перед судом постали троє голів та два депутати місцевих рад, посадовці контролюючих органів. Судитимуть також митника, слідчу одного із територіальних райвідділів внутрішніх справ, заступника начальника обласного управління юстиції, а також двох старших офіцерів пенітенціарної служби (заступника начальника та помічник начальника). Крім цього, до суду скеровано обвинувальні акти стосовно двох осіб, які намагались дати неправомірну вигоду слідчим райвідділів внутрішніх справ, аби ті не притягували до кримінальної відповідальності близьких їм осіб.

«На стадії закінчення перебуває досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно голови райдержадміністрації та голови райради, які пообіцяли сприяння у наданні в оренду землі за неправомірну вигоду на суму 40 тис грн та стосовно голови обласної спеціалізованої онкологічної медичної комісії, який за присвоєння групи інвалідності одержав від інваліда дитинства 13 тис грн», – поінформував Валентин Гордієнко про хід розслідування інших резонансних кримінальних правопорушень.

Начальник відділу прокуратури області також повідомив про виявлені факти адміністративних корупційних правопорушень. Зокрема, з початку року спеціально уповноваженими суб’єктами складено і направлено до суду 78 адміністративних протоколів, переважна більшість з яких – 54 органами прокуратури.

Наразі розглянуто судами з притягненням винних до відповідальності – 43 протоколи, оштрафовано держслужбовців, серед яких – колишній голова райдержадміністрації, депутати місцевих рад, посадовці органів місцевого самоврядування та працівник міліції. За порушення вимог фінансового контролю до адмінвідповідальності притягнуто 13 співробітників пенітенціарної служби, за не урегулювання конфлікту інтересів – 5 посадовців районних та один обласної держадміністрацій.

Діяльність прокуратури та інших правоохоронних органів області щодо протидії та запобігання корупції триває.

Прес-служба прокуратури Житомирської області

Схожі Новини

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.