«Нафтогаз» визнав: газівники незаконно стягують плату за куби поза лічильником

Немає коментарів 210 Переглядів

З жовтня газівники нараховують споживачам додаткові куби «поза лічильником», коригуючи спожитий об’єм газу на коефіцієнти від 0,98 до 1,1. Пояснюють це різними погодніми умовами, за яких засоби обліку, мовляв, кожного місяця року по-іншому обраховують куби.
Як говорять в облгазах, стандартні умови, у яких працюють лічильники, — плюс 20 градусів при тиску атмосферного повітря 760 міліметрів ртутного стовпчика. Оскільки за холоднішої погоди газ у трубах нібито стискається, у квитанціях дописують споживачам додаткові обсяги «блакитного палива», за які декому узимку доведеться щомісячно переплачувати близько 400 гривень.
Юристи одразу радили малинчанам ігнорувати ноу-хау та обов’язково звернутися до ТОВ «Житомиргаззбут» із письмовою вимогою скасувати додаткові нарахування, оскільки подібне коригування дозволяється здійснювати тільки для промислових споживачів.
Третього січня про незаконність стягування зайвих коштів із населення операторами ГРМ на власній сторінці у Фейс­буці заявив і «Нафтогаз України».
«Оператори ГРМ — це приватні компанії, сімдесят відсотків яких належать олігархові Дмитру Фірташу. Вони ігнорують заборону НКРЕКП та продовжують незаконно донараховувати побутовим споживачам додаткові обсяги газу, застосовуючи коефіцієнт приведення до стандартних умов. Тож НКРЕКП ініціює позапланові перевірки операторів газорозподільних мереж та облгазів і наразі займається отриманням дозволів на ці перевірки у державній регуляторній службі», — йдеться, зокрема, у зверненні до споживачів газу.
Також газівники додають:
«Нафтогаз жодним чином не причетний до рішення вимагати зі споживачів додаткові суми та засуджує такі дії. Відповідні витрати вже компенсуються облгазам через механізм виробничо-технологічних втрат. Донарахування ведуть до подвійної оплати тих самих обсягів газу, створюючи віртуальні борги».
За результатами перевірок газівники-порушники ризикують позбутися ліцензії на надання послуг. Доки вирішиться проблема, «Наф­тогаз» радить населенню платити лише за фактично спожиті куби по лічильнику і ні копійки більше. Крім того, якщо в платіжці є не­зрозумілі донарахування, варто письмово звернутися до оператора ГРМ з вимогою перерахувати обсяги газу і поскаржитися у НКРЕКП.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.