Наші лисички їла королева Англії

Немає коментарів 122 Переглядів

Після рясних опадів ліси Житомирщини встелилися грибами.
Як правило, у цю пору переважають білі гриби та краснюки. Також нині підходящий місяць для збору підберезників і маслюків. Ростуть вони до початку осені, але грибники люблять «виловлювати» їх саме влітку. До того ж нині можна натрапити на літні опеньки та сироїжки.
У тінистих лісах з’явилося багато лисичок. Саме цей гриб з далекої Житомирщини, за переповіданням істориків та науковців, свого часу возили до Букінгемського палацу. Лісівники-старожили кажуть, така практика застосовувалася аж до Чорнобильської катастрофи.
Лисички — справжні природні цілителі, їхні лікувальні властивості знайшли застосування в народній медицині для лікування багатьох захворювань. Варто зазначити, лікувальні і корисні властивості мають лише сухі гриби або свіжі, у вигляді настоянок. При тепловій обробці вище 60 градусів вони втрачають свої властивості.
З лікувальною метою використовують для профілактики ракових захворювань, печінки, у тому числі гепатиту Б, призупиняють зростання туберкульозної палички.
Фармацевтичні компанії західних країн випускають антигістамінні препарати на основі лисичок, використовуючи їхню унікальну властивість виганяти з організму глистів, паразитів і знищувати збудників багатьох гнійних захворювань. З них виділяється речовина хіноманноз, яка використовується в чистому вигляді для виготовлення настоянок або капсул.
Яскраво-жовте забарвлення грибу надає каротин, якого у ньому дуже багато. Крім того, в лисичках є вітаміни, амінокислоти, мікроелементи і величезна кількість мінералів, корисних для зору. У величезній кількості містять мідь і цинк, сприяють виведенню радіонуклідів.
Кажуть, лисички здатні побороти депресію та безсоння, також допомагають схуднути.
Для яких саме потреб наші лисички використовувала королева Англії, достеменно невідомо. Однак, переконані, вони їй дуже смакували.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.