Неплатників аліментів каратимуть жорсткіше

Немає коментарів 72 Переглядів

На початку січня президент підписав закон, який суттєво посилив відповідальність за несплату аліментів. Відтепер злісних боржників каратимуть суспільно корисними роботами, позбавлятимуть водійських прав та дозволів на користування вогнепальною мисливською, пневматичною та вихолощеною зброями. Також законодавці спростили можливість накладення заборони на виїзд за кордон.
За словами начальника Малинського РВ ДВС Віталія Мельника, це значно спростить роботу держвиконавцям, адже тепер суди суворіше ставитимуться до неплатників аліментів, які понад півроку не давали грошей на утримання дитини. Відтак стягнути борг з горе-батьків стане легше.
Щоправда, позбавлятимуть прав на водіння автомобілем або іншим транспортним засобом далеко не усіх. Водійські посвідчення не відбиратимуть, якщо боржник працює шофером або використовує транспорт через інвалідність, доглядає інваліда першої чи другої груп, виховує дитину-інваліда.
Водночас, за рішенням суду, боржника можуть примусити відпрацювати
120-140 годин на суспільно корисних роботах. Якщо ж він ухилятиметься, арештують до 15-ти діб. Проте таке покарання не застосовуватимуть до інвалідів та чоловіків, старших 60 років.
А от заборону на виїзд за кордон Віталій Олексійович оцінює дещо скептично — подібна норма закону була й раніше, але зазвичай суди ставали на бік боржника, вважаючи це порушенням прав людини. Зате у горе-батьків, які не давали ні копійки на утримання чада, не братимуть тепер згоди на виїзд дитини за межі України. Особа, яка виховує малюка, вирішуватиме це самостійно.
Відтак законодавчі новації змусять замислитися батьків, які нехтують обов’язком утримувати своїх дітей. Якщо боржник виплатить заборгованість по аліментах, усі обмеження скасують, наголошують у виконавчій службі.
До речі, цьогорік, крім заборон і обмежень, на боржників чекає ще одна несподіванка — їхні імена оприлюднять у загальнодоступному реєстрі неплатників аліментів, який називають реєстром ганьби.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.