Незадекларованим пацієнтам доведеться платити за медичні послуги

Немає коментарів 62 Переглядів

Передвиборча гонка, схоже, забирає чимало коштів у чинної влади. Отож чиновники не знайшли нічого кращого, як зекономити на здоров’ї українців.

Cьомого березня, повідомляє прес-служба «Українського медичного часопису», МОЗ України оприлюднило проект постанови Кабміну, відповідно до котрої посадовці пропонують з першого квітня повністю припинити бюджетні виплати закладам охорони здоров’я за пацієнтів, які не уклали декларацій із сімейними лікарями. І це, схоже, не квітневий жарт. Регуляторний акт набере чинності одразу після проходження законодавчої процедури, якою зокрема передбачене місячне публічне обговорення документа.
Отже, у такому разі, вже з квітня, а не з першого липня, як обіцяли раніше, незадекларованих пацієнтів безкоштовно не обслуговуватимуть. Їм, схоже, доведеться офіційно платити за послуги «первинки».
Щоб не втрапити в халепу, краще не чекати законодавчого «ноу-хау», а вже сьогодні укласти декларацію із сімейним лікарем. Для цього жителям міста і району, котрі мають бажання обслуговуватися у малинському ЦПМСД або амбулаторіях, потрібно завчасно записатися на прийом до обраного лікаря за телефонами реєстратури: 099-172-77-85, 096-66-384-55, 063-321-51-30
або (04133) 5-27-18. У день відвідування «первинки» мати при собі паспорт, ідентифікаційний код і мобільний телефон. Якщо потрібно підписати декларацію для дитини до 14 років, також свідоцтво про її народження.
Відтак матимете гарантований державою пакет медичних послуг. Правда, чи покращиться їхня якість від нововведення, поки що під великим знаком питання…

Аліна МИКИТЕНКО.

Розміщено в : Здоров'я
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.