Отримають компенсацію. А яку?

Немає коментарів 72 Переглядів

Африканська чума, виявлена 4 жовтня у Головках, завдала чимало збитків селянам. Більшість головківців та жителів сусідніх сіл не чекала, поки силоміць відберуть свиней на забій. Відтак загодя порізали тварин, аби мати хоч якісь запаси м’яса та сала. Проте у декількох господарствах довелося таки спалити 25 тварин.
— У Головках і найближчих селах, що у чотирикілометровій зоні, свиней уже немає, — повідомив днями начальник головного управління Держпродспоживслужби в Житомирській області Олександр Шпита. — Хочу запевнити селян, держава компенсує їм усі збитки. Органи місцевого самоврядування оформлять відповідні документи, нададуть їх людям, щоб вони могли отримати гроші. Для визначення розміру компенсацій розрахують середню ринкову вартість за кожну голову.
Однак питання в іншому: чи вдовольнить виплата селян? За словами Олександра Шпита, на Полтавщині власникам забитих хворих свиней виплатили по
32 гривні за кілограм, на Сумщині — по 30. І це при нинішніх цінах на базарах та в магазинах, де кіло м’яса коштує 130 гривень, сала — 110, підчеревини — 95, ребер — 100.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.