Пакують речі. На жаль…

Немає коментарів 27 Переглядів

Трудова міграція з України — на піку. Найбільше українців серед мігрантів в Естонії. Про це повідомили естонські ЗМІ з посиланням на дані міністерства внутрішніх справ країни.
Так, серед громадян, які отримали дозвіл на короткострокову роботу до 12 місяців, частка українців — 80 відсотків. Українці також лідирують і за отриманими дозволами на проживання в Естонії.
Однак вона займає далеко не перші місця серед країн, куди виїжджають працювати та жити громадяни України.
Найпопулярнішою країною для роботи та життя українців є Польща. Найактивніше процес виїзду спостерігається останніх три роки.
Економіка Польщі продовжує зростати, і зарплати, за даними Національного банку України, за різними видами діяльності перевищують українські в 4-6 разів. Найбільше в сільському господарстві та будівництві. Крім того, країна знаходиться поблизу, і українцям там легше адаптуватися через близьке культурне поле.
На другому місці залишається Росія, хоч їздити у цю країну українці стали рідше. Третє місце посіла Угорщина.
За даними державної прикордонної служби, у 2008-2017 роках з України виїхало та не повернулося 3,7 мільйона громадян.
Водночас, як заявив міністр соціальної політики Андрій Рева, в процес сезонної трудової міграції наразі залучено ще 5-7 мільйонів українців. За його словами, для припинення відтоку робочої сили, середня заробітна плата в Україні має становити 15 тисяч гривень.
Через активну трудову міграцію в Україні вже відчувається дефіцит робочої сили, особливо кваліфікованої, що стримує збільшення обсягів виробництва продукції на багатьох підприємствах.
Темпи виїзду мізків та рук з України яскраво демонструє стрімке зростання обсягів переказів від фізичних осіб в Україну в 2015-2018 роках. Такі дані оприлюднює Національний банк.
«Приватні грошові перекази із-за кордону — важливе джерело надходження валюти в Україну. Вони забезпечують стійкість внутрішнього валютного ринку, підтримують споживання та заощадження», — йдеться у звіті НБУ про фінансову стабільність.
Національний банк України, використовуючи дані держстату України, нацбанку Польщі та центробанку Росії, оцінив обсяги переказів у 2017 році від українців, які працюють за кордоном, у $9,3 мільярда, або у 8,3 відсотка ВВП.
«У довгостроковому періоді масова трудова міграція створює високі ризики. Вона призводить до зниження потенційного ВВП та надмірного тиску на державні фінанси, адже трудові мігранти рідко сплачують податки та соціальні внески», — зауважують в Нацбанку.
Нині, мабуть, не залишилося жодної української сім’ї, де б не обговорювали виїзд на роботу в іншу країну. Одні засуджують, другі — в роздумах, треті уже пакують речі. На жаль…

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.