Пам’ятка виборцю

Немає коментарів 99 Переглядів

31 березня, у неділю, обиратимемо президента України з 39-ти кандидатів, які значаться у алфавітному порядку в бюлетені, затвердженому відповідною постановою Центральної виборчої комісії. Розмір бюлетеня, як повідомляє прес-служба ЦВК, — 20х80 сантиметрів. Колір — пісочний. Текст надрукований з одного боку. Перелік кандидатів без нумерації, вперше не буде графи «проти всіх».
Триватиме голосування з 8-ої до 20-ої години. Відтак, щоб зробити свідомий вибір, кожному варто прийти на свою дільницю. У Малині, до речі, утворено 11 ДВК, районі — 43. Усі, хто є у виборчих списках, заздалегідь отримали запрошення із зазначенням адреси ДВК, решта може орієнтуватися на комісію, яка розташована за його місцем реєстрації. Для пацієнтів стаціонару діятимуть спецдільниці. Для виборців, не здатних самостійно пересуватися, за попереднім зверненням організовується голосування на дому (за місцем перебування). Якщо на ДВК вас не знайшли в списку, у день виборів це можна виправити, звернувшись до суду.
Для отримання бюлетеня необхідно пред’явити паспорт, військовий квиток або тимчасове посвідчення громадянина України. Заповнювати бюлетень дозволяється тільки особисто в кабінці для таємного голосування. Людина, яка внаслідок фізичних вад не може цього зробити, має право з відома голови або члена ДВК попросити допомогу іншого виборця, крім членів комісії, кандидатів на пост президента, їхніх довірених осіб, офіційних спостерігачів. Те саме стосується процедури вкидання заповненого бюлетеня у скриньку.
Якщо помилилися, роблячи вибір, не біда — зверніться із заявою до члена ДВК і обміняйте зіпсований бюлетень на новий. До речі, не забувайте — у кабінці забороняється фото-, відеозйомка, не можна передавати бюлетень іншим особам. Проголосувавши, громадянам потрібно одразу вийти із приміщення ДВК.
Пам’ятайте, за порушення виборчого законодавства передбачена адміністративна та кримінальна відповідальність. Зокрема, злочином вважається знищення бюлетеня, підкуп виборця, «каруселі» (голосування більше одного разу), порушення таємниці голосування тощо.
Головне, хочеться нагадати: щоб змінити життя в країні на краще, не дати можновладцям шансу фальсифікувати результати, — не ігноруйте виборів. Прийдіть на дільниці і оберіть президента!

Аліна МИКИТЕНКО.

Розміщено в : Влада
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.