Пенсії добавили на 14 гривень, а субсидії зняли на сотні

Немає коментарів 116 Переглядів

У редакцію зателефонувала літня жінка.
Виявилося, мешкає вона з чоловіком удвох, бо діти давненько порозліталися з батьківського гніздечка. Чоловік — інвалід, ледь ходить на костурах, господиня перенесла інсульт. Зазвичай, далі двору нікуди не виходять. Благо, сусіди частенько навідуються. Вони добрі люди, каже старенька, ходять у магазин по хліб і продукти, в аптеку по медикаменти.
Недавно господарі перенесли неабиякий стрес, бо дізналися, їхню мізерну субсидію знов урізали більш як на 300 гривень, через те, що підвищили пенсійні виплати: жінці — на шість гривень, чоловікові — на вісім. От тобі й мають — замість обіцяного урядом покращення, змушені тугіше затягнути паски.
— Мерзнемо, натягуємо декілька кожухів на себе, — ледь не плаче бідолашна. — Щоб добре натопити в оселі, треба використати 400-600 кубів газу на місяць, але нам по нормі дали усього 258, та й за ті потрібно доплачувати чималу обов’язкову частку. Треба переходити на дрова, але в нас немає сил їх внести в хату.
Знаю людей, котрі отримують щомісячно по 15-20 тисяч гривень, але у них чомусь виходять великі субсидії. Дехто цілодобово не зачиняє кватирок, випалюючи зайвий газ, нарахований по субсидіях. А з нас, пенсіонерів, можновладці забирають останнє. Чому така несправедливість?
Що тут сказати? Замолоду люди стягували копійку до копійки, будувалися, дбали, щоб на старість був добротний затишний будинок, тепер не мають змоги його опалити. Адже полишені державою напризволяще. Декілька років тому, коли в країні суттєво підняли тарифи на газ, пенсіонерам обіцяли, що вони платитимуть за комуналку не більше 15-ти
відсотків від сукупного доходу. Тепер, після зменшення норм споживання енергоносіїв, на платежі не вистачає навіть пенсії. Як людям вижити за таких умов?

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.