Пенсійні нововведення: коли і скільки?

Немає коментарів 132 Переглядів

Пенсійна реформа в Україні почала працювати ще восени 2017 року. У 2018-му уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Деякі зміни вступили в силу вже з 1 січня 2018 року, інші впроваджуватимуть протягом року.

Страховий стаж
З 1 січня змінилися норми трудового стажу для виходу на пенсію за віком. Тепер у 60 років пенсію зможуть отримувати громадяни, які мають 25 років страхового стажу. У 63 роки — ті, у кого від 15 до 25 років страхового стажу, для 65-річних і старших буде потрібно всього 15 років стажу.
До речі, торік на пенсію за віком могли вийти в 60 років ті, у кого було всього 15 років стажу. Мінімальний страховий стаж збільшуватиметься щорічно на один пункт. Таким чином, у 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.
Відсутній стаж можна буде докупити, правда, доведеться заплатити суму єдиного соціального внеску в подвійному розмірі, тобто — 1408 гривень за кожен місяць.
Увесь трудовий стаж до 2004 року автоматично прирівнюється до страхового, а надалі правила підрахунку трохи змінилися. Так, з того часу до страхового стажу включаються тільки ті місяці, за які людина платила внески на пенсійне страхування, якщо ж внесок за якийсь місяць не був проплачений — цей період не зараховується до страхового стажу.

Формула розрахунку пенсій
З початку 2018 року для тих, хто виходить на пенсію, змінилася формула розрахунку її суми. У 2017 році один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35 відсотка, зараз він знизився до одного відсотка. Так, якщо раніше при наявності 30 років стажу можна було отримувати пенсію в розмірі 40,5 відсотка середнього заробітку, зараз при такому стажі пенсія буде 30 відсотків.
Також не нараховуватимуться «особливі» пенсії для деяких пільгових категорій. Сюди відносяться депутати, судді, дипломати і т.д. — їх переведуть на єдину формулу розрахунку пенсій (співвідношення доходу і середньої зарплати).

Індексація пенсій
У рамках пенсійної реформи уряд обіцяє продовжувати індексацію пенсій. Зазначається, що торік, завдяки осучасненню, пенсії зросли більше, ніж на 40 відсотків, а середня сума досягла 2447 гривень. Чиновники обіцяли, що мають намір знову провести індексацію в 2018 році.
Але осучаснення навряд чи буде цьогорік, адже в бюджеті це не прописано. Натомість, відповідно до самої реформи, індексація пенсій запланована на 2019 рік. Автоматичний перерахунок пенсій введуть тільки в 2021 році, його прив’яжуть до індексів зростання цін і середньої зарплати.

Підвищення пенсій
А ось підвищення пенсій можна очікувати тільки через рік. За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в 2019 році середня пенсія зросте на 900 гривень. Він зазначив, зараз невирішеним завданням залишається підвищення пенсій для тих, у кого був великий стаж роботи, але маленькі пенсії. У Міністерстві соціальної політики очікують, що в 2019 році пенсії в країні виростуть на 20 відсотків.

Пенсії для військових
Українські силовики — ще одна категорія пенсіонерів, якій найчастіше обіцяють підвищення пенсій. Так, пенсії для військових не індексувалися ще з 2008 року. Тому в серпні минулого року Кабінет Міністрів видав постанову про нові розміри грошового забезпечення військово­службовців, які мали вступити в силу з початку 2018 року.
Але в кінці грудня Володимир Гройсман підписав нову постанову, якою вніс правки і замінив початок перерахунку з 2018 року на 2019-ий.
Правда, 13 грудня Кабмін розробив ще один законопроект, згідно з яким силовикам підвищать пенсії саме з 1 січня 2018 року, незалежно від того, коли рада за нього голосуватиме. Таким чином, пенсії військовим осучаснять «заднім числом». При цьому в Мінсоцполітики підрахували, пенсії для військових зростуть у середньому на
1500 гривень.

Тимчасова допомога
З 1 січня 2018 року непрацююча людина, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату, може отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави в період з 1 січня по 31 грудня 2020 року.
Допомога призначається органами соціального захисту і виплачується до досягнення такою людиною віку, з якого вона набуде права на призначення пенсії.
Згідно з постановою Каб­міну, розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили праце­здатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередніх шість місяців, але не може перевищувати 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розміщено в : malin

«ПриватБанк» не надсилає SMS-повідомлень
190
«ПриватБанк» не надсилає своїм клієнтам сервісних або інших повідомлень зі звичайних мобільних номерів, як повідомили в службі безпеки банку, також «ПриватБанк» не розсилає клієнтам повідомлень про блокування карток. «За даними СБ банку, останніми д...
Стережіться шахраїв!
273
Малинське відділення поліції застерігає: будьте уважними та обережними. Останнім часом все більше громадян потерпають від шахрайств. Одним з видів ошуканств є купівля-продаж через сайти оголошень. Якщо ви вирішили скористатись їх можливостями, д...
Чоповицькі медики три місяці — без зарплати
185
Неабиякі пристрас­ті розпалилися минулого вівторка у Чоповичах, де по обіді відбулася зустріч головного лікаря КЗ «ММРЦПМСД» Олександра Андрійцева із керівництвом ОТГ та місцевими медиками, котрі три місяці не отримують заробітних плат. Заборговані...
Врізався у дерево і… втік
277
Резонансні ДТП сталися днями у місті. Третього липня серед білого дня водій так мчав вулицею Кримського, що частково розвалив паркан, ворота і ледь не заїхав у будинок малинчан. Господарка звернулася у поліцію. Кажуть, винуватця притягнуть до адмінв...
Онук підпалив сіно
133
За тиждень на Малинщині сталося три підпали, два з яких, як припускають еменесники, через підлітків. Так, першого липня близько 17-ої години на подвір’ї одного з малинських комунальних підприємств по вулиці Українських повстанців (мікрорайон ПМК) с...
Давати хабарі — народна традиція?
207
Малинчанка Вікторія Єсипчук неабияк зраділа, коли її доньку, випускницю й відмінницю, запросив на навчання відомий в Україні вищий навчальний заклад. Жінка не сумнівалася, що її дитина стане студенткою престижного вишу, адже під час навчання у школі ...
На білому домі хочуть встановити «тарілку» Lifecell
169
Підсилювач сигналу має намір встановити на покрівлі адмінприміщення РДА компанія стільникового зв’язку Lifecell. Про це з жахом розповіли місцеві жителі, котрі мешкають неподалік. Днями інформацію підтвердило керівництво райдерж­адміністрації. Люди...
Монетизація пільг відкладається
110
З першого липня в Україні мала запрацювати монетизація пільг на проїзд. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман переконував, завдяки нововведенню усунеться несправедливість нерівномірного доступу до пільги, також люди отримають можливість витратити гроші ...
«Діти — найдорожче на світі…»
247
У сім’ї малинчанина Олександра Юрченка — шестеро дітей. Нещодавно чоловік разом із дружиною Юлією повернулися із Італії, де чотири довгих місяці лікували найменшу донечку Катрусю. — Ми ніколи не планували великої сім’ї, — каже Олександр. — Але так ...