Пенсійні нововведення: коли і скільки?

Немає коментарів 106 Переглядів

Пенсійна реформа в Україні почала працювати ще восени 2017 року. У 2018-му уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Деякі зміни вступили в силу вже з 1 січня 2018 року, інші впроваджуватимуть протягом року.

Страховий стаж
З 1 січня змінилися норми трудового стажу для виходу на пенсію за віком. Тепер у 60 років пенсію зможуть отримувати громадяни, які мають 25 років страхового стажу. У 63 роки — ті, у кого від 15 до 25 років страхового стажу, для 65-річних і старших буде потрібно всього 15 років стажу.
До речі, торік на пенсію за віком могли вийти в 60 років ті, у кого було всього 15 років стажу. Мінімальний страховий стаж збільшуватиметься щорічно на один пункт. Таким чином, у 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.
Відсутній стаж можна буде докупити, правда, доведеться заплатити суму єдиного соціального внеску в подвійному розмірі, тобто — 1408 гривень за кожен місяць.
Увесь трудовий стаж до 2004 року автоматично прирівнюється до страхового, а надалі правила підрахунку трохи змінилися. Так, з того часу до страхового стажу включаються тільки ті місяці, за які людина платила внески на пенсійне страхування, якщо ж внесок за якийсь місяць не був проплачений — цей період не зараховується до страхового стажу.

Формула розрахунку пенсій
З початку 2018 року для тих, хто виходить на пенсію, змінилася формула розрахунку її суми. У 2017 році один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35 відсотка, зараз він знизився до одного відсотка. Так, якщо раніше при наявності 30 років стажу можна було отримувати пенсію в розмірі 40,5 відсотка середнього заробітку, зараз при такому стажі пенсія буде 30 відсотків.
Також не нараховуватимуться «особливі» пенсії для деяких пільгових категорій. Сюди відносяться депутати, судді, дипломати і т.д. — їх переведуть на єдину формулу розрахунку пенсій (співвідношення доходу і середньої зарплати).

Індексація пенсій
У рамках пенсійної реформи уряд обіцяє продовжувати індексацію пенсій. Зазначається, що торік, завдяки осучасненню, пенсії зросли більше, ніж на 40 відсотків, а середня сума досягла 2447 гривень. Чиновники обіцяли, що мають намір знову провести індексацію в 2018 році.
Але осучаснення навряд чи буде цьогорік, адже в бюджеті це не прописано. Натомість, відповідно до самої реформи, індексація пенсій запланована на 2019 рік. Автоматичний перерахунок пенсій введуть тільки в 2021 році, його прив’яжуть до індексів зростання цін і середньої зарплати.

Підвищення пенсій
А ось підвищення пенсій можна очікувати тільки через рік. За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в 2019 році середня пенсія зросте на 900 гривень. Він зазначив, зараз невирішеним завданням залишається підвищення пенсій для тих, у кого був великий стаж роботи, але маленькі пенсії. У Міністерстві соціальної політики очікують, що в 2019 році пенсії в країні виростуть на 20 відсотків.

Пенсії для військових
Українські силовики — ще одна категорія пенсіонерів, якій найчастіше обіцяють підвищення пенсій. Так, пенсії для військових не індексувалися ще з 2008 року. Тому в серпні минулого року Кабінет Міністрів видав постанову про нові розміри грошового забезпечення військово­службовців, які мали вступити в силу з початку 2018 року.
Але в кінці грудня Володимир Гройсман підписав нову постанову, якою вніс правки і замінив початок перерахунку з 2018 року на 2019-ий.
Правда, 13 грудня Кабмін розробив ще один законопроект, згідно з яким силовикам підвищать пенсії саме з 1 січня 2018 року, незалежно від того, коли рада за нього голосуватиме. Таким чином, пенсії військовим осучаснять «заднім числом». При цьому в Мінсоцполітики підрахували, пенсії для військових зростуть у середньому на
1500 гривень.

Тимчасова допомога
З 1 січня 2018 року непрацююча людина, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату, може отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави в період з 1 січня по 31 грудня 2020 року.
Допомога призначається органами соціального захисту і виплачується до досягнення такою людиною віку, з якого вона набуде права на призначення пенсії.
Згідно з постановою Каб­міну, розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили праце­здатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередніх шість місяців, але не може перевищувати 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розміщено в : malin

Ледь не загинув через селфі
175
Нещасний випадок стався напередодні Великодня з 13-річним малинчанином. Як розповідають місцеві мешканці, хлопець грався з однолітками неподалік банкнотки. Підліткам спало на думку зробити селфі на вишці ЛЕП. Хлопчина за лічені секунди вибрався із м...
Вибухнуло у кафе
243
Близько 4-ої години ранку минулої неділі в Малині в одному із лотерейних закладів стався вибух. Унаслідок інциденту ніхто не постраждав, повідомляє прес-служба Нац­поліції області. За словами правоохоронців, попередньо встановлено, у коридорі гральн...
Сезон скутеристів стартував невдало
406
У перші теплі дні малинські скутеристи та мотоциклісти «осідлали» залізних коней. Однак сезон двоколісників, як свідчить дорожньо-транспортна пригода, що сталася у мікрорайоні паперовиків, стартував невдало. У суботу, 24 березня, на перехресті біля с...
Стартувала медреформа…
117
Скандалами і довжелезними чергами у поліклініках розпочався майже у всіх регіонах України перший етап медреформи, який передбачає укладання з сімейними лікарями декларацій у електронній системі E-Health. Виявилося, подекуди медики правлять від 50 д...
Хлопець втрачає вагу, але медики не знають, що робити
715
Редакцію повідомили про хлопця-сироту, котрий через недугу стрімко втрачає вагу. Медики нічого не можуть вдіяти. Ліки не допомагають, а операцію робити ризиковано — хлопець занадто слабкий. Так триває не один місяць. …Хворий на той час лежав у хірур...
Безхатченка прихистив «Оазис мир»
168
«МН» нещодавно писали про 64-річного малинчанина Анатолія Манченка, від котрого відмовилися рідні. Чоловік три місяці жив у лікарні. Подітися дідусю нікуди: рідна домівка, в котрій народився і прожив усе життя, постраждала від пожежі. До того ж плем...
Вкрали два відра яєць
356
Два відра домашніх яєць назбирала на Великдень 76-річна малинчанка. Зберігала курячий продукт у степці. Проте днями помітила, яйця зникли. Обшукала усю хату, однак даремно — у відер ніби виросли ноги. Тоді старенька пригадала, днями в її оселю захо...
Повісився батько трьох дітей
334
Минулий тиждень завершився трагедією — у Нових Вороб’ях покінчив життя самогубством 34-річний чоловік, батько трьох дітей. Рідні знайшли його повішеним на власному подвір’ї зранку у понеділок. У селі про померлого відгукуються непогано, хоч і не пр...
Дамоклів меч — над малинчанами
193
Над малинчанами нависла загроза зростання удвічі тарифу на водовідведення. Це питання знову обговорювали на черговому засіданні міськвиконкому. ТОВ «Малин Енергоінвест» подало на розгляд виконкому розрахунки для коригування тарифу. Зокрема, для на...