Пенсійні нововведення: коли і скільки?

Немає коментарів 90 Переглядів

Пенсійна реформа в Україні почала працювати ще восени 2017 року. У 2018-му уряд має намір продовжити реформування пенсійної системи. Деякі зміни вступили в силу вже з 1 січня 2018 року, інші впроваджуватимуть протягом року.

Страховий стаж
З 1 січня змінилися норми трудового стажу для виходу на пенсію за віком. Тепер у 60 років пенсію зможуть отримувати громадяни, які мають 25 років страхового стажу. У 63 роки — ті, у кого від 15 до 25 років страхового стажу, для 65-річних і старших буде потрібно всього 15 років стажу.
До речі, торік на пенсію за віком могли вийти в 60 років ті, у кого було всього 15 років стажу. Мінімальний страховий стаж збільшуватиметься щорічно на один пункт. Таким чином, у 2028 році необхідний страховий стаж становитиме 35 років.
Відсутній стаж можна буде докупити, правда, доведеться заплатити суму єдиного соціального внеску в подвійному розмірі, тобто — 1408 гривень за кожен місяць.
Увесь трудовий стаж до 2004 року автоматично прирівнюється до страхового, а надалі правила підрахунку трохи змінилися. Так, з того часу до страхового стажу включаються тільки ті місяці, за які людина платила внески на пенсійне страхування, якщо ж внесок за якийсь місяць не був проплачений — цей період не зараховується до страхового стажу.

Формула розрахунку пенсій
З початку 2018 року для тих, хто виходить на пенсію, змінилася формула розрахунку її суми. У 2017 році один рік страхового стажу приймався за коефіцієнт 1,35 відсотка, зараз він знизився до одного відсотка. Так, якщо раніше при наявності 30 років стажу можна було отримувати пенсію в розмірі 40,5 відсотка середнього заробітку, зараз при такому стажі пенсія буде 30 відсотків.
Також не нараховуватимуться «особливі» пенсії для деяких пільгових категорій. Сюди відносяться депутати, судді, дипломати і т.д. — їх переведуть на єдину формулу розрахунку пенсій (співвідношення доходу і середньої зарплати).

Індексація пенсій
У рамках пенсійної реформи уряд обіцяє продовжувати індексацію пенсій. Зазначається, що торік, завдяки осучасненню, пенсії зросли більше, ніж на 40 відсотків, а середня сума досягла 2447 гривень. Чиновники обіцяли, що мають намір знову провести індексацію в 2018 році.
Але осучаснення навряд чи буде цьогорік, адже в бюджеті це не прописано. Натомість, відповідно до самої реформи, індексація пенсій запланована на 2019 рік. Автоматичний перерахунок пенсій введуть тільки в 2021 році, його прив’яжуть до індексів зростання цін і середньої зарплати.

Підвищення пенсій
А ось підвищення пенсій можна очікувати тільки через рік. За словами прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, в 2019 році середня пенсія зросте на 900 гривень. Він зазначив, зараз невирішеним завданням залишається підвищення пенсій для тих, у кого був великий стаж роботи, але маленькі пенсії. У Міністерстві соціальної політики очікують, що в 2019 році пенсії в країні виростуть на 20 відсотків.

Пенсії для військових
Українські силовики — ще одна категорія пенсіонерів, якій найчастіше обіцяють підвищення пенсій. Так, пенсії для військових не індексувалися ще з 2008 року. Тому в серпні минулого року Кабінет Міністрів видав постанову про нові розміри грошового забезпечення військово­службовців, які мали вступити в силу з початку 2018 року.
Але в кінці грудня Володимир Гройсман підписав нову постанову, якою вніс правки і замінив початок перерахунку з 2018 року на 2019-ий.
Правда, 13 грудня Кабмін розробив ще один законопроект, згідно з яким силовикам підвищать пенсії саме з 1 січня 2018 року, незалежно від того, коли рада за нього голосуватиме. Таким чином, пенсії військовим осучаснять «заднім числом». При цьому в Мінсоцполітики підрахували, пенсії для військових зростуть у середньому на
1500 гривень.

Тимчасова допомога
З 1 січня 2018 року непрацююча людина, яка досягла загального пенсійного віку, але не отримала права на пенсійну виплату, може отримувати тимчасову соціальну допомогу від держави в період з 1 січня по 31 грудня 2020 року.
Допомога призначається органами соціального захисту і виплачується до досягнення такою людиною віку, з якого вона набуде права на призначення пенсії.
Згідно з постановою Каб­міну, розмір допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для осіб, які втратили праце­здатність, та середньомісячним сукупним доходом сім’ї в розрахунку на одну особу за попередніх шість місяців, але не може перевищувати 100 відсотків прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність.

Розміщено в : malin

Вода по 50 гривень?
123
Тільки-но у місті зітхнули з полегшенням, поборовши газовий шантаж, як виникла нова проблема — «банкнотка» мало не вдвічі підвищує вартість очистки стоків. Якщо раніше у тарифі була закладена складова з очистки стоків на рівні 8,16 гривні, зараз Бан...
Врятувала свячена вода
366
Незвичайна пригода сталася із малинськими вірянами, котрі на Водохреща поїхали у монастир Кип’ячого по свячену воду. Коли поверталися додому, дорогою в автівці закінчилося пальне. Водій взявся заправляти машину, діставши із багажника пластикову пляшк...
«Полюють» на кабель
125
Понад 20 метрів багатожильного кабелю вкрали минулого понеділка по вулиці Миру з каналізаційної системи. Збитки, заподіяні «Укртелекому», становлять близько півтори тисячі гривень. Минулого тижня подібна крадіжка була зафіксована по вулиці Машинобу...
До чого готуватися школярам
102
Із 9 січня розпочалася реєстрація абітурієнтів для участі у пробному зовнішньому незалежному оцінюванні (ЗНО), а більшість вишів уже оприлюднила правила прийому та вимоги до зарахування на контрактні та бюджетні місця. Відтак нові умови вступу суттєв...
У зашморг — через нерозділене кохання
517
Жахлива звістка сколихнула Старі Вороб’ї зранку минулого понеділка. Місцева жителька, зайшовши у дровітню, побачила там повішеною 22-річну доньку. Жінка кинулася рятувати дитину, але було пізно. Згорьована селянка розповіла, раніше її донька вже п’я...
До нас возили сурогат
197
2 лютого прокуратура області провела обшуки у місцях виготовлення алкоголю на території Житомирщини. Під час санкціонованих перевірок було виявлено і вилучено майже сім тисяч літрів фальсифікованого алкоголю. Правоохоронці викрили групу осіб, які б...
Зняв стрес і втратив зароблене
283
Повернувшись із заробітків з Польщі, малинчанин минулої суботи не поспішив додому, а направився в один із розважальних закладів міста, аби, як сказав, зняти стрес. Доб­ряче хильнувши, чоловік вирішив гуляти на повну котушку, запросивши за свій столик...
У місті — нові тарифи на сміття
69
Минулої п’ятниці міськвиконком затвердив нові тарифи на вивезення побутового сміття: у приватному секторі — 24 гривні з людини, багатоповерхівках — 18,67 гривні. Вступлять у силу вони після фактичного початку надання послуг КП «Екоресурс». За сло...
Грип наступає
119
Збільшується кількість дітей і дорослих, яких вражають грип та ГРВІ. У деяких молодших класах міських шкіл ходить на заняття менше десяти учнів, решта — на амбулаторному лікуванні. Проте карантин поки що не оголошений, адже епідемічний поріг захворюв...