Платитимемо газівникам за… «повітря»

Немає коментарів 248 Переглядів

Новий спосіб, як здерти три шкури зі споживача, придумали газівники. Уже у жовтневих платіжках, які отримали днями люди, — інші розрахунки, з врахуванням погодніх умов.
Газові компанії, посилаючись на власні кодекси та методику 15-річної давності, застосували «суперформулу», за якою коригують фактично спожитий за лічильником об’єм газу, помноживши його на коефіцієнт. Його розмір залежить від календарного місяця і місця розташування приладу обліку. В цілому кожна область застосовуватиме шість різних груп коефіцієнтів — від 0,98 до 1,1.
Як пояснюють газівники, стандартні умови, у яких працюють газові лічильники — + 20 градусів при тиску 760 міліметрів ртутного стовпчика. Проте газ має властивість у холоді стискатися, а у теплі — розширюватися. Тому узимку нам «довішуватимуть» куби, а улітку — залишать так, як є, за винятком липня, коли дозволять не доплатити один відсоток.
Відтак найбільше постраждають ті, хто встановив прилади обліку на вулиці або в неопалювальних приміщеннях. Їм у опалювальний сезон доведеться щомісячно переплачувати від трьох до дев’яти відсотків. Приміром, якщо спалили у лютому 600 кубів, у найгіршому випадку (це залежить від місця монтажу лічильника) доведеться додатково оплатити 54 куби, або 461,70 гривні (600 кубів х К (1,09) = 654 куби, 54 х 8,55 грн. = 461,70 гривні).
Якщо лічильник знаходиться у квартирі чи житловому будинку, узимку переплатите від одного до чотирьох відсотків. Детальніше дізнатися про «ноу-хау» від газівників можна на їхньому сайті за посиланням: https://104.ua (стаття «Як привести об’єм спожитого газу до стандартних умов»).
Газівники «заспокоюють» тим, що промислові споживачі вже три роки поспіль платять за такою методикою. І «плачуться», нібито через неправильні розрахунки із населенням, отримували щорічно збитків за 700 мільйонів кубометрів необлікованого газу. Загалом за попередні роки через ці невідповідності заборгували «Нафтогазу» шість мільярдів гривень. Відтак деякі «гарячі голови» хочуть і ці гроші стягнути з людей. Однак «облгази» зможуть це зробити лише за погодженням з Кабміном і НКРЕКП. Залишається сподіватися, у чиновників вистачить здорового глузду відмовитися від такої ідеї, бо це призведе до ще більшого зубожіння людей.

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.