Померло немовля. Рідні звинувачують у цьому малинських медиків

Немає коментарів 185 Переглядів

Минулого тижня у селі Бродник Народицької ОТГ поховали чотиримісячного Сергійка Потапенка. Рідні у його смерті обвинувачують малинських медиків, які, як стверджують, травмували немовля під час пологів.
— Народицькі жінки народжують в Овручі, але ми поїхали в Малин, бо казали, там кращі лікарі і умови, — розповідає у розпачі дідусь хлопчика Микола Потапенко. — Якби тільки знали, що доведеться пережити, завезли б Христинку бодай куди, аби тільки все було добре з онуком та донькою. Моя дружина була присутня на пологах. Благала лікарів зробити кесарів розтин, бо плід був завеликим. Але молода лікарка лише відмахнулася. Мовляв, не для того десять років вчилася, щоб мені вказували, як приймати пологи.
Христина не могла розродитися, і лікарка тягнула дитину вакуумом.
— На Станишівці, де онук пролежав місяць у реанімації і ще два тижні у відділенні для тяжких немовлят, сказали, стався крововилив у правій півкулі головного мозку, — продовжує дідусь. — На голівці було три величезних гематоми. Житомирські лікарі ледь врятували немовляті життя. На жаль, не знаю прізвища завідуючої реанімації, але низько їй кланяюся — вона майже цілодобово не відходила від онука.
Сергійка згодом виписали додому, але його стан залишався тяжким. Я написав 23 звернення у різні інстанції, політичні партії, добився подальшого безкоштовного лікування для нашого хлопчика — МОЗ днями надіслало нам погоджувальний лист. Але, на жаль, рятувати вже немає кого: доки чекали допомоги, Сергійко помер. Патологоанатом констатував смерть через гостре порушення мозкового кровообігу та неонатальну церебральну лейкомаляцію. А простими словами сказав — у всьому винні медики пологового, які з немовлям поводилися гірше, ніж з худобою, — плаче дідусь Сергійка.
Натомість лікарка Інна Г., яка того дня чергувала у пологовому, у тому, що сталося з немовлям, обвинувачує 21-річну породіллю.
— У жінки почалася істерика. Я просила її тужитися, але вона стала чомусь «вистрибувати» з крісла, казала, не може народжувати, їй боляче, — розповідає зокрема медичка про пологи. — Я послухала серцебиття плоду — при нормі 120-160 апарат показав 70. Почалася гіпоксія (гостра нестача кисню). У мене було не більше двох-трьох хвилин, щоб врятувати немовля. Я не розгубилася, діяла по протоколу і це, до речі, пізніше підтвердила обласна комісія. Вважаю, всі мої дії були правильними, але, на жаль, не все залежить від лікарів. Однозначно я не хотіла, щоб так сталося…
Через хвилину лікарка додає найважливіше, яке одразу чомусь вилетіло в неї з голови: «Запишіть це обов’язково: причиною гіпоксії плоду стало однократне туге обвиття пуповиною навколо шиї… Це усі бачили і можуть підтвердити».
Чому не зважила на прохання матері породіллі, яка, передчуваючи біду, просила зробити кесарів розтин, лікарка пояснює:
— Ми не можемо оперувати усіх підряд. Це в Європі «кесарять» на прохання, а у нас лише, якщо є показання для операції, а їх не було. Христині у день пологів робили УЗД, все було добре. До того ж наприкінці пологів про який кесарів розтин може йти мова. Щоб зібрати усіх лікарів для проведення операції, треба щонайменше сорок хвилин. За цей час могло що завгодно трапитися із немовлям…
У цій неординарній ситуації крапку, проте, мають поставити правоохоронні органи.
За випадком неналежного надання медичної допомоги Христині Потапенко та нанесення тілесного ушкодження новонародженому відкрите кримінальне провадження за частиною 2 статті 140. Наразі триває слідство, планується залучити експертів, які мають розставити крапки над «і» в цій жахливій історії з летальним наслідком. Якщо провину лікаря-гінеколога доведуть, їй загрожує до трьох років ув’язнення або до п’яти років умовного терміну, з позбавленням права обіймати посаду до трьох років.
Проте навіть на час розслідування лікаря Інну Г. не відсторонили від роботи. Вона, за її ж словами, після неоднозначного випадку з Христиною Потапенко прийняла уже понад 30 пологів. Зараз перейшла у поліклініку і бере чергування у відділенні.
— Відсторонити від роботи може лише суд, — пояснила головний лікар ММРТМО Валентина Швидун. — Ми діємо відповідно до затвердженого порядку. Подібні випадки виносяться на медраду, їх розглядає обласна контрольно-експертна комісія. Наразі у нас немає підстав для покарання Інни Г.
Не беруся коментувати нещастя, що трапилося з Христиною Потапенко та новонародженим, але насторожує той факт, що Малин лідирує у області по показниках малюкової смертності, чого не було багато років поспіль…

Розміщено в : malin
Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.