«Прибирайте, бо вам за це гроші платять!» або Скільки коштує чистота у Малині

20 коментарів 405 Переглядів

Тринадцять гривень 26 копійок із двора приватного сектора. Як гадаєте, шановні малинчани, це велика плата за чистоту рідного міста? Я вважаю, що ні. Проте…

Живу уже десять років на вулиці Лісній, що побіля лісу у напрямку на лісоколедж. За цей час у Малині змінилось багато заступників міських голів із комунальних питань, до яких зверталась: готова платити стільки, як і жителі багатоповерхівок, до яких машина приїздить чотири рази на тиждень, аби по нашій вулиці сміття забирали хоча б раз на чотири тижні. Такої думки більшість сусідів.

Проте за ці десять років працівники малинського «Благоустрою» не приходили жодного разу у наш мікрорайон, щоб укласти з жителями договори на вивіз непотребу. Чому? Адже плата за послугу зі збору сміття з кожного двора поповнювала б бюджет комунального підприємства.

Відтепер ця можливість з’явилась. І в цьому заслуга не комунальників «Благоустрою», і не заступника міського голови з комунальних питань (не буду навіть називати його прізвище). Ініціативу з укладення договорів проявила наш депутат Ольга Гуцалюк. Насамперед вона ініціювала прибирання території лісу за Малином, зокрема, поблизу колишнього колгоспу. А опісля взялась за укладання договорів. На вулиці Партизанській, яка найближче до прибраної лісосмуги, жоден господар не відмовив депутату в укладенні договору на вивіз сміття. Так само було і в нашому мікрорайоні — минулого тижня депутат із помічниками пройшли Лісною і підписали договори.

Не менш дієву боротьбу зі сміттям у мікрорайоні паперової фабрики розгорнула група депутатів міської ради — Віталій Лукашенко, Віталій Цьоха, Сергій Карпенко, Олександр Ситайло та Олександр Добридень. Більше тижня кожного дня після закінчення робочого часу вони збирались і самостійно прибирали узбіччя тротуарів від накопиченого бруду. Звертались за допомогою до депутата облради Олега Дзюбенка та до ПАТ «Малинська паперова фабрика — ВАЙДМАНН» в особі Андрія Костюченка, допоміг депутат, фабрика надала техніку.

— Почали з узбіч тротуарів вулиці Гагаріна, потім повернули на Приходька, — розповідає депутат Сергій Карпенко і додає: — За час роботи від перехожих почули різного, та найбільше: «Прибирайте, бо ж вам за це гроші платять!». Люди віри не йняли, що прибирають не комунальники «Благоустрою» чи ЖРЕПу, а міські депутати, доводилося навіть посвідчення показувати.

— Правда, на моїй виборчій дільниці «Благоустрій» допоміг прибрати смітники, — говорить депутат Віталій Лукашенко. — А тут до нас приєднались деякі жителі багатоповерхівок і приватного сектора. Далі доводиться пра­цювати самостійно. Результат радує: за кі­лька годин — із 17-ої до 20-ої — очищена вулиця стає ширшою і світлішою.

Хотіла запитати у депутатів, а на що ж тоді вони дали згоду виконкому виділити 160 тисяч на благоустрій і смітники? На що конкретно витратили ці гроші? Але депутатам було не до дискусій: треба закінчити збір сміття вздовж тротуару, доки не стемніло.

 

Проте відповідь на це запитання таки хочеться почути. Виходить так: у Малині відповідальність за чистоту міста несе комунальне підприємство «Благоустрій». Кожного року у квітні міська рада оголошує місячник благоустрою, в рамках якого комунальники беруться прибирати місто від стихійних сміттєзвалищ. Якщо малинчани сумлінно платять за вивіз сміття і самі виносять його до машин, тоді там усе добре. А якщо не платять і викидають, де бачать, на таких міська рада виділила цього року 160 тисяч гривень — прибрати за несумлінними жителями міста. Навіщо заохочувати недбальство? Хіба нема куди ці гроші витратити?

До речі, переглянула в Інтернеті пропозиції продажу контейнерів для сміття із кошиками. Їх зараз можна замовити за ціною від 870 до 5000 гривень. Отож полічіть, скільки б за 160 тисяч гривень можна було купити таких контейнерів і врешті-решт за десятиліття вирішити проблеми зі стихійними сміттєзвалищами Малина.

На знімку: депутати міської ради Віталій ЛУКАШЕНКО, Сергій КАРПЕНКО, Віталій ЦЬОХА, Олександр ДОБРИДЕНЬ та Олександр СИТАЙЛО прибирають Малин.

Текст і фото Тетяни СОРОКИ.

 

Форма зворотнього зв’язку:

Отримайте інформацію, яка вас цікавить, звернувшись до нас через контактну форму.

  • Drop files here or
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.